Redakcja

Serwis dziennikprawny.pl adresowany jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych informacjami i poradami w zakresie prawa konsumenckiego. Został oficjalnie zarejestrowany w sądowym rejestrze dzienników i czasopism, a prowadzony jest przez prawników oraz dziennikarzy. W serwisie publikowane są analizy prawne przepisów konsumenckich, a także aktualności, komentarze i opinie do najnowszych wydarzeń i tematów konsumenckich. Dodatkowo zamieszczane są raporty, wywiady z firmami oraz konsumentami oraz materiały wideo. Serwis angażuje czytelników poprzez aktywne forum dyskusyjne, a także umożliwia zgłaszanie interwencji konsumenckich. Udostępnia wzory dokumentów, interaktywne formularze przydatne w wielu sprawach konsumenckich. Dodatkowym elementem serwisu jest pełen rejestr klauzul niedozwolonych wraz z częściową ich analizą.

Rafał Stępniewski

Rafał Stępniewski

Redaktor naczelny serwisu dziennikprawny.pl
Moje teksty

Napisz do nas

Adres e-mail:

Monika Świetlińska

Monika Świetlińska

Dziennikarka serwisu dziennikprawny.pl
Moje teksty
Katarzyna Leszczak

Katarzyna Leszczak

Dziennikarka serwisu dziennikprawny.pl
Moje teksty
Joanna Gościńska

Joanna Gościńska

Dziennikarka serwisu dziennikprawny.pl
Moje teksty
Anna Pakaszewska-Cetera

Anna Pakaszewska-Cetera

Dziennikarka serwisu dziennikprawny.pl
Moje teksty
Damian Jemioło

Damian Jemioło

Dziennikarz serwisu dziennikprawny.pl
Moje teksty
Małgorzata Łaziuk

Małgorzata Łaziuk

Dziennikarka serwisu dziennikprawny.pl
Moje teksty
Jakub Stasak

Jakub Stasak

Dziennikarz serwisu dziennikprawny.pl
Moje teksty

Rzetelna Grupa jest firmą świadczącą kompleksowe usługi doradcze w zakresie prawa gospodarczego, prawa spółek handlowych, prawa konsumenckiego, praw autorskich oraz ochrony danych osobowych. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów z branży e-commerce, nowoczesnych technologii IT oraz prowadzących szeroko rozumianą działalność w internecie. Rzetelną Grupę tworzą doświadczeni eksperci, radcy prawni, prawnicy oraz menedżerowie, którzy wspierają przedsiębiorców w prowadzeniu bezpiecznego biznesu, zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i najlepszymi praktykami. Rzetelna Grupa jest współzałożycielem Izby Gospodarki Elektronicznej, której zadaniem jest rozwijanie rodzimego rynku e-commerce.

www.rzetelnagrupa.pl

Rzetelny Regulamin jest platformą certyfikacji sklepów oraz serwisów internetowych. Dzięki Rzetelnemu Regulaminowi, internetowi przedsiębiorcy otrzymują kompleksową opiekę i usługi prawne. Cała pomoc prawna jest zgodna zarazem z prowadzonym e-biznesem, przepisami prawa, poszanowaniem praw konsumenta oraz obowiązkami informacyjnymi. Spółka świadczy również usługi audytów, zarówno pod kątem konsumenckich, jak i branżowych przepisów, w zależności od oferowanego asortymentu.

www.rzetelnyregulamin.pl

Rzetelny Konkurs to kompleksowe doradztwo w zakresie organizacji i obsługi konkursów oraz loterii. Eksperci Rzetelnej Grupy wspierają przedsiębiorców na każdym etapie projektu, począwszy od pomysłu, przez ochronę prawną i techniczną konkursu oraz zabezpieczenie obsługi uczestników, na przyznaniu Certyfikatu Rzetelnego Konkursu kończąc. Certyfikat Rzetelnej Grupy podnosi w oczach uczestników wiarygodność konkursu i poczucie bezpieczeństwa.

www.rzetelnykonkurs.pl

Polityka Bezpieczeństwa to usługa kierowana do wszystkich przedsiębiorców przetwarzających dane osobowe w firmie. Polega na opracowaniu dokumentu polityki bezpieczeństwa oraz wdrożeniu procedur przetwarzania i ochrony danych osobowych – zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Usługa prawna gwarantuje pełną ochronę danych osobowych oraz bezpieczeństwo procesu ich przetwarzania. Eksperci Rzetelnej Grupy posiadają certyfikat ABI (Administrator Bezpieczeństwa Informacji). Pomagają także w rejestracji zbioru danych osobowych w GIODO.

www.politykabezpieczenstwa.pl

Rzetelna Umowa to usługa prawna, skierowana zarówno do przedsiębiorców jak i konsumentów, czyli stron różnego rodzaju umów. Usługa jest realizowana za pośrednictwem elektronicznej platformy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, istnieje możliwość generowania i udostępniania dokumentów konsumentom, a przedsiębiorcy mogą przeglądać i pobierać dokumenty. Każdy dokument spełnia obowiązki ustawowe oraz jest poświadczony przez podpis elektroniczny uprawnionego reprezentanta Rzetelnej Grupy wraz ze znacznikiem czasu, wskazującym, kiedy został podpisany.

www.rzetelnaumowa.pl

Rzetelny Prawnik to usługa skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają w swoich strukturach działów prawnych, ale potrzebują rzetelnych konsultacji i opinii prawnych na najwyższym poziomie. Usługi prawne są świadczone na jasno określonych zasadach, wszystko w ramach abonamentu, który precyzuje zakres doradztwa i jego koszt. Wybrany model usługi zapewnia przedsiębiorcy wsparcie dedykowanego doradcy, indywidualnie opracowywane umowy i dokumenty prawne, a także bezpieczeństwo finansowe.

www.rzetelnyprawnik.pl