Definicja lokalu przedsiębiorcy

Dla sprzedaży bezpośredniej kluczowe znacznie ma pojęcie lokalu przedsiębiorstwa. Zobacz, jak reguluje to ustawa o prawach konsumenta.

Pracownica w firmie

Art 2. pkt 3. ustawy o prawach konsumenta:

lokal przedsiębiorstwa:

a) miejsce prowadzenia działalności będące nieruchomością albo częścią nieruchomości, w którym przedsiębiorca prowadzi działalność na stałe

b) miejsce prowadzenia działalności będące rzeczą ruchomą, w którym przedsiębiorca prowadzi działalność zwyczajowo albo na stałe;

W nawiązaniu do podpunktu a), przykładem może być mieszkanie, budynek wolnostojący lub część budynku wolnostojącego. Określenie odnosi się zarówno do siedziby przedsiębiorcy, jak też miejsca, gdzie prowadzona jest przez niego faktyczna działalność, a więc świadczenie usług lub sprzedaż.

Może być to również sklep lub stoisko — ważne, aby służyły przedsiębiorcy za stałe miejsce prowadzenia działalności.

W odniesieniu do podpunktu b), przykładem może być samochód używany do ruchomej sprzedaży towarów sprzedawcy, jak na przykład samochód dostawczy z chłodnią, z którego można kupować produkty żywnościowe w miejscach, w którym się zatrzyma.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!