Kupiłeś ten fotelik dla dzieci? Jest niebezpieczny. Wycofują go z rynku
Fotelik 4Baby Aygo przeznaczony do przewożenia dzieci od urodzenia do około 5 lat został wycofany z obrotu. Okazało się, że ten produkt z Chin nie chroni małych pasażerów podczas wypadków.

- Martyna Kowalska
- /
- 9 kwietnia 2019
Przedsiębiorca 4Baby poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że foteliki Aygo 0-18 kg podczas wypadku nie absorbują odpowiednio energii uderzenia, a co za tym idzie, nie chronią podróżujących w nim dzieci przed urazami. Dotyczy to urządzeń produkowanych od maja 2017 roku do grudnia 2018 roku. Fotelik cieszył się popularnością ze względu na przystępną cenę i możliwość wożenia dziecka zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy (tyłem tylko do wagi 13 kg).
>>> Sprawdź także: Cinema City i Multikino pod lupą UOKiK
Sprzedaż fotelików została wstrzymana, ponadto informacja dla klientów o wycofaniu wyrobu i możliwości jego zwrotu została umieszczona na stronie internetowej spółki pod adresem: https://4baby.pl/pl/aktualnosci/fotelik-aygo--0-18-kg--wycofany-z-obrotu/44.
Produkt wycofany z obrotu
Informacji związanych z kampanią serwisową udziela 4BABY Sp. z o.o. (adres: ul. Kasprowicza 72, 20-232 Lublin; tel. 81 746 15 80; e-mail: [email protected]).
Sprawdź także: Małe miasta pełne parków handlowych
UOKiK nie jest właściwym organem do udzielania szczegółowych informacji konsumentom o ogłaszanych i prowadzonych akcjach przez przedsiębiorców.
UOKiK informuje, że sprzedaż fotelików została wstrzymana z dniem 8 kwietnia 2019 roku. Jednak nadal figuruje w ofercie dużych sieciowych sklepów z artykułami dla dzieci.
Dodatkowo przedsiębiorca 4Baby apeluje, by przestać używać fotelików i skontaktować się z działem serwisowym: 4Baby Sp. z o.o., ul. Kasprowicza 72, 20-232 Lublin, tel. 81 746 15 80 i e-mail: [email protected].
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jednocześnie przypomina, że przedsiębiorca, który stwierdzi, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny, powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, grozi karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.