Masz tę zabawkę z Lidla? Natychmiast ją zwróć. Może być niebezpieczna

Sieć sklepów Lidl wycofuje ze swojej oferty drewnianą zabawkę dla dzieci. Jak się okazuje, może być niebezpieczna dla dzieci.

Masz tę zabawkę z Lidla? Natychmiast ją zwróć. Może być niebezpieczna
  • Michał Górecki
  • /
  • 4 czerwca 2019

Sieć sklepów Lidl wycofuje ze swojej oferty drewnianą zabawkę dla dzieci. Jak się okazuje, może być niebezpieczna dla dzieci. Co ciekawe, decyzja ta to efekt wewnętrznej kontroli w sklepie, a nie nakazu wprowadzonego przez zewnętrzną instytucję.

O jaki produkt chodzi? Ja czytamy w komunikacie Lidla, sieć wycofuje produkt „Drewniana zabawka do chwytania” marki „Playtive Junior (nr artykułu IAN 304083), numer modelu HG04414 (wersja 11/2018). Sklep wycofuje zabawkę ze wszystkich sklepów w Europie.

Przyczyną wycofania zabawki może być jej potencjalne niebezpieczeństwo dla dzieci. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że poluzują się nity w kołach, które mogą być połknięte przez niemowlęta i małe dzieci.

Lidl prosi, by nie użytkować takiego produktu, a jeśli już go mamy, by oddać go w dowolnym sklepie Lidla nawet jeśli nie mamy paragonu.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!