Obowiązek nr 17 - minimalny czas zobowiązań

Kiedy sprzedawca musi poinformować konsumenta o minimalnym czasie trwania zobowiązań wynikających z umowy? Na czym ten obowiązek polega?

Podpisywanie formularza

Art. 12 ustawy o prawach konsumenta

1. Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o:

17) minimalnym czasie trwania zobowiązań konsumenta wynikających z umowy;

Jest to kolejny z obowiązków jaki należy spełnić w formularzu tuż przed wysłaniem zamówienia do sprzedawcy

Obowiązek ten dotyczy sytuacji, gdy przedsiębiorca zawiera z konsumentem umowę, która będzie wiązać konsumenta przez oznaczony czas, bez możliwości rezygnacji.

W praktyce jeżeli konsument zamawia usługi np. subskrypcji na określony czas wówczas powinien być o tym czasie poinformowany.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!