Żądał okupu od sieci handlowej. Chciał zatruć żywność

Jedna z dużych sieci handlowych w Polsce została zaszantażowana. Sprawca zażądał sporego okupu. Jeśli go nie otrzyma, zatruje żywność. Podejrzanemu grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Żądał okupu od sieci handlowej. Chciał zatruć żywność
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 30 kwietnia 2019

Prokuratorzy postawili zarzuty podejrzanemu mężczyźnie, który szantażował jedną z największych sieci handlowych w Polsce. W oparciu o zebrane dowody zostały mu ogłoszone zarzuty usiłowania wymuszenia okupu. 

W połowie maja ubiegłego roku policjanci z KWP w Poznaniu otrzymali wiadomość, że do władz jednej z największych sieci handlowych w Polsce wpłynął list z żądaniem okupu. Szantażysta groził, że jeśli nie otrzyma blisko stu tysięcy złotych to zatruje żywność w marketach należących do firmy. To miałoby doprowadzić do upadłości firmy. Podejrzany w kolejnej korespondencji instruował, w jaki sposób okup ma być  przekazany.

Podejrzany to 66-letni mieszkaniec Poznania.

źródło: policja.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!