300 plus dla każdego ucznia i to co roku

Świetna wiadomość dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. 300 plus ustawowo ma być wypłacane każdego roku.

300 plus dla każdego ucznia i to co roku
  • Michał Górecki
  • /
  • 30 kwietnia 2019
 
Jak informuje „Super Express” rząd chce zagwarantować wypłatę 300 zł wyprawki na początek każdego roku szkolnego. W związku z tym ma powstać specjalna ustawa. 
 

Ustawa 300 plus

Każdy rodzic wie, że początek roku szkolnego to ogromne wydatki. Zwykle kupujemy wtedy nowy tornister, a także przybory szkolne i często też nowe ubrania. W czasie ubiegłorocznych wakacji rząd po raz pierwszy wypłacił 300 zł na każde szkolne dziecko. Rodzice mogli te pieniądze przeznaczyć np. na zakup przyborów szkolnych. Takie wsparcie miało być jednorazowe. Teraz jednak ustalono, że to świadczenie będzie wypłacane każdego roku. Według informacji „Super Expressu, gotowy jest projekt ustawy, który zagwarantuje, że pieniądze trafią do rodziców przed początkiem każdego roku szkolnego.
– Stworzenie ustawowych podstaw prawnych do świadczenia „Dobry start” jest elementem budowy stabilnej, długofalowej polityki rodzinnej. Zapewni też stabilizację świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania – tłumaczy minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.
 

Wniosek o wyprawkę szkolną

Jak przypomina gazeta, w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, 300 plus otrzymają wszyscy uczniowie do 20. roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do 24 lat). Wnioski będzie można składać od 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną. Zmiany czekają nas dopiero w 2020 roku – wówczas wnioski będzie można składać online już od 1 lutego, a w formie papierowej – od 1 kwietnia. Tak jak dzisiaj, rodzice i opiekunowie będą mieli na to czas do końca listopada.
 
Czytaj więcej:
 
 
 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!