500+ na każde dziecko rozpocznie żniwa dla handlowców. Już się szykują

500+ na każde dziecko to prawdziwe żniwa dla handlowców. Wypłata świadczenia 500+ na każde dziecko od lipca br. powoduje, że handlowcy już szykują się na oblężenie sklepów. Jak pokazują badania, w dobrych nastrojach są nie tylko sprzedawcy, ale i konsumenci.

500+ na każde dziecko rozpocznie żniwa dla handlowców. Już się szykują
  • Iga Gradzka
  • /
  • 19 czerwca 2019

Wypłata świadczenia 500+ na każde dziecko od lipca br. powoduje, że handlowcy już czekają na prawdziwe oblężenie sklepów przez kupujących.

Nastroje konsumentów w Polsce

Najnowsze badania ARC Rynek i Opinia, na które powołuje się „Rzeczpospolita” wskazują, że ponad połowa Polaków (54 proc.) ma świetny nastrój do robienia zakupów.

Badanie znajdziesz na stronie ARC Rynek i Opinia

Najwięcej pieniędzy w najbliższym czasie planują ci w wieku 35-44, czyli jak przewidują autorzy badania w głównej mierze beneficjenci programu 500+ (również na pierwsze dziecko). Ciekawostką wspomnianego badania jest to, że mężczyźni są bardziej przyjaźnie nastawieni do zakupów. Prawie 60 proc. mężczyzn podchodzi do przyszłych zakupów z entuzjazmem. W przypadku kobiet jest to tylko 49 proc. Wszystko dlatego, że to zwykle panie rządzą domowymi finansami, robią codzienne zakupy, więc są mniej skłonne do szaleństw na zakupach.

Sprawdź także: 500 plus. Kiedy złożyć wniosek

Pod względem wydatków najwięcej optymizmu jest wśród mieszkańców miast do 200 tys. mieszkańców. Program 500+, Mieszkanie+, a także bardzo dobra sytuacja na rynku pracy i niskie bezrobocie spowodowały, że najmłodsi badani (w wieku do 24 lat) oczekują, że ich sytuacja diametralnie się poprawi.

Kto korzysta na 500+?

ARC Rynek i Opinia sprawdziło, w których sklepach wydajemy najwięcej pieniędzy z programu 500+. Najbardziej korzystają tutaj producenci i sprzedawcy żywności. Widać to szczególnie po świetnych wynikach sprzedaży dyskontów spożywczych. Sporo sprzedaje się też sprzętu AGD i odzieży. Coraz więcej i chętniej kupujemy w internecie. Specjaliści przekonują, że programy socjalne podniosą jeszcze konsumpcję, a to niestety napędza inflację. To już widać po cenach żywności i innych artykułów. Rosną bardzo szybko. Ostatnio pisaliśmy m.in. o bardzo wysokich kosztach owoców i warzyw.

Jak przekonują ekonomiści, w przyszłym roku nie obejdzie się bez podwyżek energii elektrycznej i wielu innych artykułów.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!