Allegro idzie na wojnę z OLX? Otwiera Allegrolokalnie.pl

Biznesowej potyczki Allegro z OLX ciąg dalszy. Allegro chce podgryźć swojego konkurenta i rusza z serwisem Allegrolokalnie.pl  

Allegro idzie na wojnę z OLX? Otwiera Allegrolokalnie.pl
  • Michał Górecki
  • /
  • 16 sierpnia 2019

Sprzedaż od osób prywatnych jest sporą częścią internetowego handlu. Facebook, czy Olx to największe targowiska online, w których można znaleźć produkty oferowane przez osoby z sąsiedztwa. Często są to używane produkty. Specyfiką takiej sprzedaży jest oferowanie ich przez osoby prywatnej, a nie przedsiębiorców. Rynek jest tak atrakcyjny, że na poletko to postanowiło wejść Allegro

Allegrolokalnie.pl od 16 września

Każdy, kto jest zainteresowany zakupem produktów wystawionych przez prywatne osoby, będzie mógł skorzystać z Allegro Lokalnie. Serwis ruszy 16 września. Za dodanie ogłoszenia nie trzeba będzie płacić. Serwis pobierze jedynie prowizję za sprzedaż. Prowizja wyniesie 10 proc. (maksymalnie 50 zł).

Podwyżki na Allegro. Możliwość kupowania „na zeszyt” i koniec zakupów za pobraniem?Podwyżki na Allegro. Możliwość kupowania „na zeszyt” i koniec zakupów za pobraniem? Michał Górecki

Allegro Lokalnie pozostanie częścią platformy Allegro i będzie dostępne dla każdego, kto założy konto na Allegro, nie będzie wymagana osobna rejestracja. Opłata będzie pobrana tylko w przypadku sprzedaży w licytacji lub w opcji „Kup Teraz”. Transakcje będzie można zrealizować poprzez szybkie metody płatności oraz dostawy. Ogłoszenia będą objęte Programem Ochrony Kupujących. Będą one również widoczne jednocześnie w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro.

CZYTAJ TEŻ Reklamacja zakupu od osoby prywatnej

CZYTAJ TEŻ Reklama Allegro Smart nadużyła zaufania odbiorców — oświadczyła Komisja Etyki Reklamy

Specyfiką Allegro Lokalnie jest to, że profesjonalni sprzedawcy, czyli użytkownicy, którzy korzystają z kont firmowych, nie będą mogli dodawać ogłoszeń poprzez Allegro Lokalnie. Oczywiście będą mogli kupować w ten sposób przedmioty. Jak czytamy w komunikacie, Allegro Lokalnie będzie nie tylko miejscem do robienia zakupów w sieci, ale również narzędziem, które pomoże wspierać lokalne społeczne i charytatywne inicjatywy. Projekty mogą być zgłaszane przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego oraz ich członków, jak również przedstawicieli szkół – dyrektorów i rady rodziców.

Start Allegro Lokalnie jest zaplanowany na 16 września br. Po uruchomieniu serwisu wszystkie oferty zamieszczone przez prywatne osoby na Allegro pozostaną na platformie, aż do momentu wygaśnięcia. Oferty te mogą być automatycznie wznowione zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020.

Propozycja Allegro jest elementem biznesowej potyczki z serwisem OLX, który wyspecjalizował się w pośredniczeniu przy transakcjach między osobami prywatnymi. OLX.pl pozwala wystawiać ogłoszenia o sprzedaży bezpłatnie. Pobiera opłaty jedynie za wyróżnienie i promowanie ogłoszeń lub za ich umieszczanie w specjalnie wybranych kategoriach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!