Chciał zrobić wrażenie na znajomej więc... zabrał jej koparkę

To będzie bardzo osobliwa historia, którą najlepiej opowiedzieć od końca. Jak bardzo zdziwieni musieli być policjanci ze Wschowy, którzy zauważyli, że pod komisariatem ktoś zaparkował "skradzioną" wcześniej koparkę? Początek tej historii jest jeszcze bardziej nieoczywisty.

Chciał zrobić wrażenie na znajomej więc... zabrał jej koparkę
  • Anna Malinowska
  • /
  • 10 listopada 2022

Odjechał koparką, bo chciał zaimponować znajomej

Czego się nie robi, żeby zaimponować kobiecie… Ale żeby "kraść" sprzęt budowlany? Właśnie na taki pomysł wpadł 29-latek z okolic Wschowy (Lubuskie), który chcąc zrobić wrażenie na znajomej, wsiadł do zaparkowanej koparki i wyruszył nią na kilkukilometrową przejażdżką. Dodajmy, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. 

Do zdarzenia doszło w środę (9.11). Okazało się, że ktoś zabrał koparkę zaparkowaną na jednym, z placów. Zanim właścicielka zdążyła poinformować policję o zdarzeniu, pojazd czekał na odbiór pod budynkiem komendy policji we Wschowie.

Dziwne motywy działania

29-latek wcześniej pracował w firmie, do której należała koparka. Wiedział więc, gdzie znajdują się kluczyki od pojazdów. Mężczyzna postanowił odjechać koparką w kierunku Wschowy. Jak relacjonuje policja zdążył już przejechać kilka kilometrów, żeby potem zaparkował fadromę przed siedzibą wschowskiej Policji. Jak się okazało, mężczyzna chciał zaimponować swojej znajomej”.

Nie ma wątpliwości, że ten osobliwy pomysł pozostanie w pamięci policjantów na długo. 

Jakie zarzuty za użycie cudzego pojazdu?

Co ciekawe, bohater tej opowieści nie usłyszał zarzutu kradzieży, a… krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego. Na tym jednak lista przewin się nie kończy. Mieszkaniec województwa lubuskiego będzie musiał także odpowiedzieć za prowadzenie koparki bez wymaganych uprawnień.

Niestety, policja nie informuje, że swoim postępowaniem 29-latek zrobił wrażenie na swojej znajomej. Jeśli tylko chciał udowodnić, że potrafi prowadzić koparkę, z pewnością to mu się udało.

ZDJĘCIE: LUBUSKA POLICJA

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!