Kłopot z dostawami Pyszne.pl? Dostawcy strajkują

Dostawcy Pyszne.pl strajkują. Platforma nie uznaje tego za protest ale obie strony skłonne są do rozmów.

Kłopot z dostawami Pyszne.pl? Dostawcy strajkują
  • Michał Górecki
  • /
  • 21 grudnia 2022

Niedocenianie pracowników podczas trudnych zimowych warunków i realne obniżenie wynagrodzeń. To główne powody strajku kurierów Pyszne.pl. Czy będą problemy z dostawami?

Strajk ostrzegawczy kurierów Pyszne.pl rozpoczął się 19 dnia. W wielu miastach trwa nadal. Wielu dostawców odmówiło po prostu pracy w godzinach, gdy jest najwięcej zamówień. Wśród postulatów można znaleźć oczekiwanie przywrócenia dodatku stażowego, a także dodatku dla tzw. kapitanów, czyli osób szkolących nowych kurierów. Dostawcy chcą też dodatków za pracę w trudnych zimowych warunkach.

Przedstawiciele związku zawodowego działającego w Pyszne.pl podkreślają, że realnie dostawcy zarabiają obecni mniej. Chodzi głównie o tych z najdłuższym stażem. Mało tego. Czasowe dodatki zimowe obowiązują wyłącznie w Warszawie i Krakowie. I właśnie dlatego kurierzy obsługujący inne miasta poczuli się niedocenieni. Co gorsza, zmiana wynagrodzeń nie była oficjalnie zakomunikowania. Informację przekazywali przedstawiciele związków zawodowych. Zarówno pracownicy Pyszne.pl, jak i zarząd chcą rozmawiać. Rozmowy są planowane na początek przyszłego roku.

Strajk kurierów Pyszne.pl

Obecnie strajkują kurierzy z Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Częstochowy, Radomia, Gliwic, Rudy Śląskiej i Bielska-Białej.

Według przedstawicieli Pysznie.pl obecnie nie istnieje zagrożenie dla terminowych dostaw. Przyznają oni jednocześnie, że w niektórych lokalizacjach pojawia się kłopot z „ułożeniem” grafików. Kurierzy zgłaszają dostępność z tygodnia na tydzień.

Jak informuje bankier.pl Pyszne.pl w swoim oświadczeniu wskazuje, że prowadzone są rozmowy z lokalnymi koordynatorami i managerami odpowiedzialnymi za logistykę. Zostały też wprowadzone dodatkowe dyżury dla kurierów.

źródło: bankier.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!