Świąteczna przerwa szkolna. Do kiedy trwa?

Jak długo trwa bożonarodzeniowa przerwa świąteczna? Kiedy ferie w tym roku?

Świąteczna przerwa szkolna. Do kiedy trwa?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 23 grudnia 2022

Świąteczna przerwa szkolna trwa od 23 grudnia. Do szkół uczniowie wrócą 2 stycznia.

Kalendarz szkolny zawiera sporo dni wolnych. Przerwa związana ze Świętami Bożego Narodzenia trwa od 23 grudnia do 1 stycznia 2023. W tych dniach nie ma w szkole zajęć. Formalnie przerwa trwa do 31 grudnia jednak 1 stycznia to dzień ustawowo wolny, na dodatek wypada w niedzielę. To wszystko powoduje, że do szkoły uczniowie wrócą w poniedziałek 2 stycznia.

Wolne w Święto Trzech Króli

Święto Trzech Króli przypada zawsze 6 stycznia. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym roku przypada on w piątek. I właśnie tego dnia uczniowie też nie pójdą do szkoły.

Ferie zimowe 2023 r. — terminy

W różnych terminach natomiast, jak to się dzieje zwykle, uczniowie mają ferie zimowe. W tym roku ferie zimowe odbywają się w czterech terminach, zależnie od województwa.

Kiedy ferie w tym roku?

I tak pierwsi na ferie wyjadą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. Dla nich ferie zaczynają się od 14., a potrwają do 29 stycznia. Na przełomie miesięcy, bo od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieć uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Kolejno, czyli od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce będą mieć uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Na końcu na ferie wyjadą uczniowie w z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Dla nich zimowy odpoczynek potrwa od 11 do 26 lutego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Terminy

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!