Darmowe zajęcia na mobilnej strzelnicy laserowej dla dzieci i młodzieży

W stołecznej dzielnicy Wilanów zainaugurowano cykl pilotażowych bezpłatnych zajęć ze strzelectwa dla dzieci i młodzieży. Są one prowadzone przy użyciu mobilnej strzelnicy laserowej. Zajęcia są elementem prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu Upowszechniania Strzelectwa. 

Darmowe zajęcia na mobilnej strzelnicy laserowej dla dzieci i młodzieży
 • Mikołaj Frączak
 • /
 • 10 listopada 2022

Laserowe strzelnice w ramach zajęć dla dzieci i młodzieży

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk zauważa, że „nowoczesna technologia jest w stanie spełnić większość dzisiejszych potrzeb w kwestii edukacji proobronnej społeczeństwa” – powiedział. W jego ocenie laserowe, mobilne strzelnice to rozwiązanie proste i skuteczne, a przy tym zapewnia bezpieczeństwo dla uczestników takich zajęć. 

Kto prowadzi bezpłatne szkolenia ze strzelectwa?

Pilotażowe zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem strzelnicy laserowej prowadzi Stowarzyszenie Strzeleckie KS Proelia. Całość odbywa się w ramach zainaugurowanego w tym roku Programy Upowszechniania Strzelectwa.

Uczestnicy zajęć szkolą się na profesjonalnym sprzęcie wyprodukowanym przez amerykańską firmę Laser Shot. Co ciekawe jej produkty są wykorzystywane m.in. w szkoleniach żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych, a na gruncie polskim w jednostkach policji oraz straży granicznej. 

 

Zalety zajęć ze strzelectwa na sprzęcie laserowym

Ministerstwo wymienia długą listę zalet laserowego sprzętu szkoleniowego. Wśród najważniejszych można wskazać kompaktowe wymiary. Cały osprzęt mieści się w zaledwie jednej walizce. Aby przeprowadzić trening potrzebne jest jedynie pomieszczenie z białą ścianą o szerokości 4 metrów i wysokości co najmniej 2,5 metra. Istnieje możliwość wykorzystania także składanego ekranu przenośnego. 

Jaka broń używana jest w czasie szkoleń?

W tamach szkoleń można uczyć się strzelać zarówno na broni krótkiej jak i długiej, nawet na dystansie 100 metrów. Poza tym zajęcia odbywają się z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych replik prawdziwej broni. Wszystkie jej elementy są ruchome, w tym magazynki wymienne oraz oprzyrządowanie celownicze. 

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

  Security Magazine

  Czy ten artykuł był przydatny?

  Newsletter

  Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!