Czy adres wirtualny w Warszawie pomoże Ci ograniczyć wydatki w firmie? Sprawdźmy!

Przepisy są nieubłagane: każda firma potrzebuje adresu do rejestracji. A rekordowe ceny na rynku nieruchomości sprawiają, że zakup lub wynajem biura wiążą się z olbrzymimi wydatkami, na które większości przedsiębiorców po prostu nie stać. Alternatywą staje się adres wirtualny w Warszawie. Przekonajmy się, ile pozwoli zaoszczędzić.

Czy adres wirtualny w Warszawie pomoże Ci ograniczyć wydatki w firmie? Sprawdźmy!
  • Redakcja dziennikprawny.pl
  • /
  • 30 stycznia 2024

Ile kosztuje biuro w stolicy? Opcja nie dla wszystkich

Do znaczenia stołecznego adresu nie trzeba przekonywać żadnego przedsiębiorcy. Bez wątpienia ten pozornie drobny szczegół wzbudza zaufanie wśród kontrahentów i klientów, także tych pochodzących z zagranicy. W standardowych przypadkach jego zdobycie jest jednak bardzo kosztowne, w związku z czym wielu przedsiębiorców po prostu rezygnuje z warszawskiego adresu. Przeciętnie za powierzchnie biurowe trzeba zapłacić ok. 70 zł/mkw.

Oznacza to, że stosunkowo niewielki lokal o powierzchni 50 mkw. będzie wiązał się z wydatkiem mniej więcej 3500 zł. Ale to nie wszystko. Do samego czynszu zwykle trzeba doliczyć również opłaty eksploatacyjne. Koniec końców może się więc okazać, że za niewielkie biuro trzeba będzie zapłacić minimum 5000 zł. Oczywiście nie dotyczy to najbardziej topowych lokalizacji, gdzie co miesiąc trzeba liczyć się z czynszem rzędu kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych. Dlatego znakomitą alternatywą staje się adres wirtualny firmy w Warszawie.

Czym jest wirtualne biuro?

Na szczęście dziś rejestracja przedsiębiorstwa wcale nie wymaga zakupu lub wynajmu żadnej nieruchomości. Możesz skorzystać z wirtualnego adresu dla firmy. Warszawa może dzięki niemu stać się miejscem rejestracji Twojej działalności gospodarczej.

W zamian za opłacany co miesiąc abonament zyskujesz możliwość wykorzystywania adresu zarówno w publicznych rejestrach i dokumentacji, jak i materiałach marketingowych. Pracownicy biura będą także odbierać nadawaną do Ciebie korespondencję. Mogą na Twoje życzenie np. skanować ją i przesyłać w zdigitalizowanej formie.

Uspokajamy: wirtualne biuro jest w pełni legalne, więc nie musisz obawiać się o to, że będziesz mieć problemy z urzędami i innymi instytucjami.

Ile możesz zaoszczędzić? Tysiące zostaną w kieszeni!

Pora przejść do konkretów, czyli realnych oszczędności, jakie pozwoli Ci wypracować wynajem. Okazuje się, że możesz uzyskać adres wirtualny w Warszawie już za… 22 zł miesięcznie netto – wystarczy skorzystać z usług Biznes Centrum.

Możesz zarejestrować firmę w stolicy za niecałą połowę stawki najmu metra kwadratowego lokalu biurowego w Warszawie. Co miesiąc zaoszczędzisz więc tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy złotych, które możesz zainwestować w rozwój swojego biznesu.

Kiedy przyda Ci się adres wirtualny w Warszawie?

Sytuacji, w których wirtualne biuro okaże się idealnym wyborem, jest naprawdę sporo. O adresie wirtualnym w Warszawie możesz pomyśleć przede wszystkim, jeśli nie dysponujesz adresem, który można wskazać we wniosku w związku z brakiem tytułu prawnego do odpowiedniej nieruchomości.

Wiele osób nie chce także łączyć biznesu z życiem prywatnym i nic w tym dziwnego: wirtualne biura pozwalają w bardzo łatwy i, jak widać, tani sposób oddzielić od siebie te dwie perspektywy. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia prestiżu. Ta niewielka inwestycja pozwoli Ci zyskać ważne argumenty, które możesz wykorzystać na przykład podczas negocjacji z kontrahentami czy klientami. Warszawski adres jest na wyciągnięcie ręki, a zdecydowaną większość formalności załatwisz online.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!