Forma i termin złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy

Aby zachować termin na odstąpienie od umowy, wystarczy wysłać oświadczenia o odstąpieniu od umowy przed końcem tego terminu?

formularz umowy

Art 30 ustawy o prawach konsumenta

...

2. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem....

 

Aby zachować termin na odstąpienie od umowy wystarczy, że przed upływem tego terminu wyślemy do sprzedawcy nasze oświadczenie. Możemy to zrobić poprzez formularz odstąpienia od umowy.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można złożyć bezpośrednio u przedsiębiorcy lub nadać listem poleconym, albo przesyłką elektroniczną, w terminie 14 dni od otrzymania rzeczy lub zawarcia umowy, zgodnie z art. 28 tej ustawy.

.

Nie ma znaczenia natomiast, kiedy oświadczenie o odstąpieniu od umowy do przedsiębiorcy dotrze.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!