Odstąpienie od umowy drogą elektroniczną

Przedsiębiorca może umieścić formularz o odstąpieniu od umowy na swojej stronie internetowej. Wypełniając go, klient może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy.

Komputer w firmie

Art 30 ustawy o prawach konsumenta

...3. Jeżeli przedsiębiorca zapewnia możliwość złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, konsument może także odstąpić od umowy:

1) przy wykorzystaniu wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego załącznik nr 2 do ustawy;

2) przez złożenie oświadczenia na stronie internetowej przedsiębiorcy.

...

W przypadku gdy przedsiębiorca preferuje sposób porozumiewania się za pomocą strony internetowej, może tam umieścić formularz o odstąpieniu od umowy. Poprzez jego wypełnienie, klient może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy.

 

Ważne, aby formularz ten był edytowalny i interaktywny tak, żeby konsument miał opcję elektronicznego wypełnienia i wysłania formularza.

Przedsiębiorca ma wówczas obowiązek niezwłocznie potwierdzić fakt otrzymania odstąpienia od umowy, które zostało złożone droga elektroniczną.

Prawo do odstąpienia od umowy może być też zrealizowane przez złożenie oświadczenia na stronie internetowej przedsiębiorcy- niekoniecznie zatem za pomocą wzoru formularza.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!