Jaki bukmacher jest najlepszy? Najlepsi bukmacherzy dostępni w Polsce

 W Polsce swoje usługi oferuje już ponad dwudziestu legalnych bukmacherów. Na których z nich warto zwrócić uwagę, a który jest najlepszy z nich?

Jaki bukmacher jest najlepszy? Najlepsi bukmacherzy dostępni w Polsce
 • Monika Świetlińska
 • /
 • 10 sierpnia 2022

Wiele osób zastanawia się, który legalny bukmacher jest najlepszy w Polsce. Jak wiadomo, taka ocena musi składać się z szeregu czynników – najlepszych kursów, bogatej oferty zakładów na żywo czy też bogatych ofert powitalnych. W tym tekście porównujemy ofertę bukmacherów, wskazujemy panujące na tym rynku trendy oraz podajemy informacje o największych graczach na nim. 

Jaki bukmacher jest najlepszy?

W natłoku tekstów o bukmacherach, ciężko przebić się przez gąszcz informacji i znaleźć te wartościowe. Poza tym faktem jest, że najlepszego bukmachera nie da się łatwo zdefiniować, ale dla potrzeb poniższego tekstu wyodrębniliśmy kilka punktów.

Bukmacher może liczyć się w walce o najlepszego na rynku, jeśli:

  • ma wysokie kursy na wydarzenia;
  • jego oferta jest wystarczająco szeroka dla klienta – oczywiście ideałem jest bukmacher, który zaoferuje zakłady, o których tylko sobie pomyślicie;
   • jego oferta jest szybko aktualizowana, w związku z czym możecie obstawić nawet wydarzenia odbywające się za jakiś czas;
    • ma aplikację mobilną, jak np. Betclic aplikacja android;
     • oferuje live streaming z wygranych spotkań;
      • oferuje cash out;
       • pozwala na obstawianie zakładów kombi w sytuacjach, kiedy inni nie dają takiej możliwości (np. H2H kierowców w Formule 1);
        • szybko rozlicza zakłady.

         Jaki bukmacher jest najlepszy? Oczywiście, dla jednego gracza istotne jest jedno, a dla innego drugie. Staraliśmy się jednak zabrać najważniejsze cechy najlepszego bukmachera na rynku. A jest kogo porównywać, bowiem według danych Ministerstwa Finansów w Polsce działa obecnie aż 23 legalnych bukmacherów (sprawdź listę na stronie. W tym miejscu warto także zwrócić uwagę na jedną rzecz.

         Gra u każdego legalnego bukmachera jest bezpieczna, bowiem o jego wiarygodności świadczy licencja rządowego podmiotu, który dokładnie prześwietlił daną firmę. Dlatego też nie musicie się obawiać o nieuczciwą utratę pieniędzy, tak jak w przypadku nielegalnie działających w naszym kraju bukmacherów. Gra u takich podmiotów, poza tym, że jest nielegalna, grozi konsekwencjami prawnymi. 

         Rynek cały czas rośnie, więc pojawiają się kolejni chętni

         Rynek bukmacherski w Polsce nieustannie rośnie i to dynamicznie – to fakt. O ile jego wartość w 2018 roku sięgała 5 186 mln zł, to w 2019 roku było to 6 863 zł, w pandemicznym 2020 roku 7 281 zł, a w 2021 roku rekordowe 10 622 mln zł. Według danych Ministerstwa Finansów rosną także wpływy podatkowe z działalności bukmacherskiej. W 2021 roku wyniosły one aż 1 274,7 mln zł, z czego aż 86% pochodziło z działalności internetowej. Dla porównania jeszcze w 2018 roku było to 75%. 

         Od lat liderem rynku pozostaje STS, który jest synonimem bukmachera nad Wisłą. Jego udział w rynku legalnych firm bukmacherskich wynosi około 50% i od dawna nie ma konkurencji. Drugi stopień podium zajmuje wywodząca się z Czech Fortuna, która ma niecałe 30%. Oznacza to tyle, że dwie największe firmy „zjadają” trzy czwarte rynku bukmacherskiego w Polsce.

         Apetyt na zyski na cały czas rozwijającym się rynku mają jednak także inni, jednak żaden inny bukmacher nie ma nawet 10%. Wśród firm aspirujących do bycia rynkowymi liderami znajdują się LV Bet, Betfan, Superbet, eWinner, forBet i Betclic. 

         A jaki bukmacher najlepszy w Polsce?

         Dla każdego co innego, ale według serwisu ProBukmacher najlepszym bukmacherem w Polsce jest obecnie Betfan, a tuż za jego plecami znajduje się STS. W przypadku największego bukmachera w Polsce możecie liczyć na niezwykle bogatą ofertę kursów oraz większe niż u innych bukmacherów możliwości, jeśli chodzi o kombinacyjne zakłady. 

         Podium zamyka Fuksiarz, który jest jedną ze stosunkowo nowych firm na rynku, ale promowany przez serwis Weszło i Krzysztofa Stanowskiego bukmacher cały czas pnie się w górę. Czołową piątkę uzupełniają forBet oraz eToto. 

         Jaki jest najlepszy polski bukmacher online? Według analityków firmy najlepsze zakłady online live oferuje Betclic, podobnie jak najsprawniejszą aplikację mobilną (dodatkowe informacje o TOP-3 najlepszych aplikacji bukmacherskich na Androida znajdziesz tutaj).  Bukmacher ten działał w Polsce już kilkanaście lat temu, a po krótkiej przerwie postarał się o właściwą licencję i ponownie oferuje swoje usługi. Najbardziej intuicyjną stronę www oferuje natomiast forBET, co może być szczególnie ważne dla początkujących graczy. 

         Pamiętajcie jednak, że do wszystkich rankingów należy podchodzić z własnym rozumem, a więc ostrożnie. Biorąc pod uwagę, że mówimy o legalnie działających podmiotach pod rygorem Ministerstwa Finansów, można spróbować gry u kilka z nich. Zwłaszcza, że firmy prześcigają się w ofertach powitalnych dla graczy, dzięki którym możecie zyskać więcej środków. Jednocześnie jednak własny rozsądek przydaje się także do oceny ryzyka. Hazard bowiem poza tym, że jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, wiąże się z ryzykiem i utratą pieniędzy. Grajcie więc ostrożnie, zwłaszcza na początku swojej przygody z zakładami bukmacherskimi. 

         Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
         Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

         Security Magazine

         Czy ten artykuł był przydatny?

         Newsletter

         Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!