fb

Najpopularniejsze uczelnie niepubliczne w roku akademickim 2021/2022

Oprócz uczelni państwowych, w naszym kraju nie brakuje uczelni niepublicznych, które mogą pochwalić się bardzo szeroką ofertą kierunków studiów. Które z nich, w trwającym roku akademickim były najpopularniejsze? O tym możemy dowiedzieć się z opublikowanego niedawno raportu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Najpopularniejsze uczelnie niepubliczne w roku akademickim 2021/2022
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 24 listopada 2021

Uczelnie niepubliczne – która najpopularniejsza?

Niedawno w Dzienniku Prawnym napisaliśmy o najpopularniejszych kierunkach studiów w Polsce oraz uczelniach publicznych, najczęściej wybieranych przez studentów. Z artykułem na ten temat można zapoznać się tutaj

Prezentując tego typu rankingi, warto wskazać także na uczelnie niepubliczne. Niektóre z nich cieszą się ogromnym zainteresowaniem i nie mówimy tutaj wyłącznie o prywatnych szkołach wyższych z Warszawy. Jak się okazuje, najchętniej wybierane uczelnie niepubliczne rozsiane są po całym kraju. 

Najchętniej wybierane kierunki studiów 2021Najchętniej wybierane kierunki studiów 2021Anna Malinowska

Studia dzienne. Która uczelnia niepubliczna najpopularniejsza?

Jak wynika z opracowania zaprezentowanego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, w gronie uczelni niepublicznych największą popularnością wśród kandydatów na studia stacjonarne licencjackie i jednolite studia magisterskie w trwającym roku akademickim cieszył się SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, którego siedziba znajduje się w Warszawie. W tym przypadku mówimy o 6.045 kandydatach, którzy swoje kroki skierowali właśnie na tę uczelnię.

Studia dzienne – ranking popularności szkół niepublicznych

Kolejne miejsca w tym zestawieniu zajęły (w nawiasach podajemy liczbę chętnych) Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu (5 144), Wyższa Szkoła Bankowa z Gdańska (4 389), Akademia Finansów i Biznesu Vistula (3 726) oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (2 920). W przypadku każdej z tych uczelni możemy mówić o regionalnych i ponadregionalnych liderach pod względem popularności. 

Studia zaoczne – popularność uczelni niepublicznych

W przypadku studiów niestacjonarnych, najczęstszym wyborem abiturientów cieszyła się Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Tę uczelnię w stolicy Wielkopolski wybrało 7.687 przyszłych studentów. Z kolei do Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku skierowało swe kroki 5.494 osób. Podium zamyka Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (5.180).

Lider rankingu kierunków stacjonarnych w tym przypadku musi zadowolić się czwartym miejscem – SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie wybrało bowiem 3.985 studentów myślących o nauce niestacjonarnej. Nieco dalej uplasowała się Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (3.355).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!