Obowiązki informacyjne przy umowach zawieranych w imieniu innej firmy

Jaki informacje należy podać, gdy występujemy w imieniu innego przedsiębiorcy? Czyje to muszą być dane?

Negocjacje handlowe

Art 12 ustawy o prawach konsumenta

2. Jeżeli umowa jest zawierana w imieniu innego przedsiębiorcy, należy podać dane, o których mowa w ust. 1 pkt 2–4, identyfikujące tego przedsiębiorcę.

Przepis nakazuje identyfikowanie przed konsumentem przedsiębiorcy w imieniu którego zawierana jest umowa na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, jeśli jest to inny podmiot niż ten który zajmuje się zawieraniem umowy (tj. działa przez swojego przedstawiciela). Regulacja ma na celu zapewnienie aby konsument dokładnie wiedział kim zawiera umowę. Informacja taka jest bowiem potrzebna dla celów odstąpienia od umowy, reklamacyjnych a nawet sporów sądowych.

Należy zatem poinformować o nastepujaych danych tego innego przedsiebiorcy:

2)    danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, a także numerze, pod którym został zarejestrowany;

3)   adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne, pod którymi konsument może szybko i efektywnie kontaktować się z przedsiębiorcą;

4)   adresie, pod którym konsument może składać reklamacje, jeżeli jest inny niż adres, o którym mowa w pkt 3;

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!