Sposób udzielania informacji

W jaki sposób należy wypełnić obowiązki udzielenia informacji przy sprzedaży na odległość oraz jakie informacje powinny być klientowi podane.

Umowa przez telefon

Art 14 ustawy o prawach konsumenta

...

2. W przypadku umów zawieranych na odległość przedsiębiorca ma obowiązek udzielić informacji, o których mowa w art. 12, w sposób odpowiadający rodzajowi użytego środka porozumiewania się na odległość, w sposób czytelny i wyrażonych prostym językiem.

 

Ustawodawca wyraźnie nakłada na przedsiębiorcę obowiązek dobrania formy przekazywanych informacji odpowiedniej do środka przekazu z jakiego korzystają strony, tak by konsument miał możliwość bez problemu zaznajomić się z nimi.

Dodatkowo wiadomości powinny być czytelne i wyrażone prostym językiem tak by nie utrudniać konsumentowi zdobyć wszelkie informacje, jakie są istotne ze względu na jego prawa i obowiązki.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!