Polski przewoźnik świetnie sobie radzi. Nowe trasy PLL LOT

Dobra passa PLL LOT trwa. Bardzo dobre wyniki finansowe powodują, że firma decyduje się na uruchomienie kolejnych lotów. Będzie więcej połączeń z Warszawy do Rzeszowa, Poznania i Lublina.  

Polski przewoźnik świetnie sobie radzi. Nowe trasy PLL LOT
  • Anna Malinowska
  • /
  • 8 sierpnia 2019

Nasz narodowy przewoźnik lotniczy zaplanował zwiększenie częstotliwości połączeń. W związku z tym pasażerowie będą mogli wybierać spośród większej liczby połączeń. Zmiany będą wprowadzone w październiku i obejmą trasy krajowe.

Jak informuje PLL LOT na trasie Warszawa — Rzeszów — Warszawa będzie można latać trzy razy w tygodniu. To dobra wiadomość, bo z Rzeszowa można dostać się samolotem między innymi do Tel Awiwu i Nowego Jorku. Zmiany dotyczą przede wszystkim wieczornych rejsów; wypełnienie samolotów na trasie Warszawa — Rzeszów — Warszawa jest na tyle satysfakcjonujące, że postanowiliśmy poszerzyć ofertę dla pasażerów o dodatkowe rejsy wieczorne w wybrane dni tygodnia — powiedział dyrektor biura siatki połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT Robert Ludera, cytowany w komunikacie. Wyjaśnił też, że port Rzeszów — Jasionka jest ważnym lotniskiem na mapie siatki połączeń.

CZYTAJ TEŻ Nadużycia linii lotniczych. Zobacz, co robią przewoźnicy, aby nie przyjąć reklamacji

Nowy rozkład lotów 

Będzie też więcej lotów na trasie do Poznania. Zamiast pięciu, aż sześć lotów dziennie. Dzięki temu umożliwiamy pasażerom znalezienie dogodnej oferty przesiadkowej na każde z połączeń które oferujemy z hubu w Warszawie" — wyjaśnił przedstawiciel LOT. Nowe rejsy LOT realizował będzie w dni robocze, za wyjątkiem sobót od 27 października.

Do i z Lublina będzie można latać już cztery razy w tygodniu. Takie zmiany są możliwe, bo polski przewoźnik pobija kolejne rekordy. W całym 2018 roku PLL LOT przewiozły prawie 9 mln pasażerów. To o 2 mln więcej niż jeszcze rok wcześniej. Jest to historyczny rekord. W tym roku PLL LOT chce przewieźć 10 mln pasażerów. Co istotne, firma zaczęła przynosić zyski więc ma pieniądze na kolejne inwestycje. Dzięki temu staje się coraz poważniejszym graczem nie tylko w regionie, ale i w całej Europie. To świetna wiadomość dla pasażerów. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!