Studia podyplomowe online: rolnicze, psychologiczne i nie tylko. Co mówi na ich temat prawo?

Pandemia sprawiła, że branża edukacyjna musiała znaleźć sposób na prowadzenie zajęć w taki sposób, aby przekazywać wiedzę w efektywny sposób, nie narażając jednocześnie zdrowia uczniów oraz studentów. Rozwiązanie było proste: nauczanie zdalne. Jak się jednak okazuje, obostrzenia pozwoliły na odkrycie możliwości, jakie daje edukacja z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Efekt? Wiele placówek, pomimo zakończenia pandemii, nadal kontynuuje tę formę. Dzięki temu można zapisać się np. na studia podyplomowe online. Zobacz, co mówi na ten temat prawo i jakie kierunki można ukończyć bez wychodzenia z domu.

Studia podyplomowe online: rolnicze, psychologiczne i nie tylko. Co mówi na ich temat prawo?
  • Redakcja dziennikprawny.pl
  • /
  • 12 października 2023

Artykuł sponsorowany

Czy studia podyplomowe online są zgodne z prawem?

Choć przywykliśmy do klasycznych form kształcenia, to nauczanie zdalne zostało wprowadzone już wcześniej, głównie w formie studiów podyplomowych online. Jednak dopiero pandemia sprawiła, że zyskało na tak dużej popularności. Czy jednak edukacja z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jest zgodna z prawem? Jak najbardziej. Dotyczy to nie tylko podyplomówek, ale także kierunków licencjackich i magisterskich, które można ukończyć przez internet.

Co więcej, studia podyplomowe online pozwalają nie tylko zwiększyć swoje kompetencje oraz zdobyć nowe umiejętności i wiedzę. To także sposób na uzyskanie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania określonych zawodów (np. w branży pedagogicznej). Warunkiem jest jedynie odbycie praktyk w określonym wymiarze godzinowym. Dodatkowo dyplom ukończenia studiów podyplomowych online, których pełną ofertę znajdziesz tutaj: https://studia-online.pl/oferta, nie uwzględnia nawet informacji, że zdobyte wykształcenie zostało zdobyte przez internet.

Jakie kierunki możesz wybrać na studiach podyplomowych online?

Skoro rozwialiśmy już wątpliwości na temat legalności studiów podyplomowych online, czas sprawdzić, na jakie kierunki możesz się zapisać. Ich lista jest naprawdę długa, dzięki czemu z łatwością wybierzesz ścieżkę związaną z dotychczasowym wykształceniem, swoimi zainteresowaniami oraz planami zawodowymi. Wśród polecanych kierunków podyplomowych znajdziesz:

  • studia rolnicze – polecane absolwentom kierunków nierolniczych, którzy chcą nabywać grunty rolne, prowadzić agroturystykę czy pracować w przemyśle rolno-spożywczym (więcej informacji znajdziesz tu: https://studia-online.pl/kursy/4868096);
  • studia z zakresu prawa – legislacji, doradztwa podatkowego, prawa cywilnego i gospodarczego czy prawa inwestycyjnego;
  • studia z zakresu psychologii – CSR, coachingu i psychologii biznesu, psychogeriatrii czy psychologii klinicznej;
  • MBA, czyli Master of Business Administration – dla IT, prawników, HR czy kadry medycznej;
  • studia z zakresu dietetyki – psychodietetyki, dietetyki klinicznej, ekodietetyki czy bezpieczeństwa żywności.

Oprócz wymienionych studiów podyplomowych online możesz zapisać się również na kierunek z zakresu pedagogiki, zarządzania, marketingu, IT, bezpieczeństwa, zdrowia i kosmetologii czy architektury.

Studia podyplomowe online – gdzie się zapisać?

A gdzie zapisać się na podyplomowe studia rolnicze, prawnicze, psychologiczne i inne? Najlepszym wyborem jest placówka z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w edukacji, ale także w prowadzeniu studiów z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Sprawdź, czy interesujące cię miejsce uzyskało wpis do rejestru szkół wyższych RAD-on oraz ma Certyfikat Jakości ISO 9001: 2015, który potwierdza, że oferowane przez placówkę kształcenie odbywa się zgodnie z międzynarodowymi normami i standardami jakości. Wszystkie wymienione wymagania spełnia Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego (wskz.pl).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!