fb

Ubezpieczenia

Firma ubezpieczeniowa
  • Rafał Stępniewski
  • /

Zgodnie z art. 3851 Kodeksu Cywilnego

§ 1. postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne).

Za niedozwolone należy zatem uznać takie klauzule, które zawierają definicje chorób np. zawału serca, które nie są tożsame z definicjami stosowanymi w medycynie, a przez to są sprzeczne z dobrymi obyczajami.

Niedozwolone są postanowienia dotyczące ubezpieczeń, które są niejasne, niejednoznaczne, obiektywnie niezrozumiałe tj.takie, gdy nazwom można przypisać różne desygnaty a nakazom i zakazom różne zachowania.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!