Uzbierał 56 punktów na krótkim odcinku drogi. Ten mandat go zabolał

Na niedługim odcinku ulicy Podkarpackiej w Iskrzyni (podkarpackie) 26-letni kierowca popełnił masę wykroczeń, za co został ukarany 56 punktami karnymi. Jakby tego było mało, musiał zapłacić mandat w kwocie 3500 tys. zł. Za co zgromadził tyle punktów?

Uzbierał 56 punktów na krótkim odcinku drogi. Ten mandat go zabolał
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 25 listopada 2022

Przejechał na pasach. Tak się zaczęło

- Do zdarzenia doszło rano na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Iskrzynia. — Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy zwrócili uwagę na kierującego samochodem marki GMC, który przed przejściem dla pieszych rozpoczął niebezpieczny manewr wyprzedzania ciągu pojazdów - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Znalazła telefon komórkowy. Teraz może trafić do więzieniaZnalazła telefon komórkowy. Teraz może trafić do więzieniaMikołaj Frączak

Chwilę później, tuż przed wierzchołkiem wzniesienia, kierujący gmc wyprzedził kilka kolejnych samochodów, ignorując znaki zakazu oraz podwójną linię ciągłą. Ponadto policyjny pomiar prędkości wskazał, że tuż przed zatrzymaniem, kierujący poruszał się z prędkością 92 km/h w obszarze zabudowanym.

Nie wiedział, dlaczego

- Kierującym okazał się 26-letni obywatel Turcji. Młody mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił jednak znaleźć wytłumaczenia swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Młody kierowca w zaledwie kilkadziesiąt sekund zgromadził na swoim koncie aż 56 punktów karnych. Ponadto policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 3500 złotych — tłumaczy KWP.

Zgromadzone przez 26-latka punkty zostały wpisane do systemu ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Przekroczenie dopuszczalnych limitów punktowych przez obcokrajowców wiąże się z konsekwencjami tożsamymi dla tych, jakie grożą polskim kierowcom. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!