fb

Wygaśnięcie prawa do odstąpienia od umowy

Skutki późniejszego poinformowania klienta o prawie do odstąpienia od umowy

Umowa z pieczątką

Art 29 ustawy o prawach konsumenta

...

2. Jeżeli konsument został poinformowany przez przedsiębiorcę o prawie odstąpienia od umowy przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 1, termin do odstąpienia od umowy upływa po 14 dniach od udzielenia konsumentowi informacji o tym prawie.

Jeśli przedsiębiorca nie wypełnił obowiązku informacyjnego o poinformowaniu konsumenta o możliwości odstąpienia w terminie wskazanym w ustawie (bezpośrednio przed zawarciem umowy z konsumentem) i termin na odstąpienie uległ wydłużeniu – przedsiębiorca ma możliwość późniejszego poinformowania konsumenta o tym uprawnieniu.

W wypadku gdy przedsiębiorca poinformuje konsumenta o prawie do odstąpienia w czasie trwania wydłużonego, 12 miesięcznego terminu na odstąpienie, termin ten ulega skróceniu do 14 dni, licząc od dnia kiedy przedsiębiorca poinformował o prawie konsumenta i usunął braki w obowiązkach informacyjnych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!