Zwrot rzeczy dostarczonej do miejsca zamieszkania klienta

Gdy rzeczy były dostarczone do miejsca zamieszkania klienta i ze względu na ich charakter nie można ich odesłać w zwykły sposób pocztą, obowiązek odebrania rzeczy obciąża przedsiębiorcę.

Dostawa do domu

Art 34 ustawy o prawach konsumenta

...

3. Jeżeli umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa a rzecz dostarczono konsumentowi do miejsca, w którym zamieszkiwał w chwili zawarcia umowy, przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania rzeczy na swój koszt, gdy ze względu na charakter rzeczy nie można jej odesłać w zwykły sposób pocztą.

....

W przypadku odstąpienia od umowy, gdy  rzecz była dostarczona klientowi  do jego miejsca zamieszkania, przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania rzeczy na swój koszt, gdy ze względu na charakter rzeczy nie można jej odesłać w zwykły sposób pocztą.

Chodzi tu o rzeczy wielkich gabarytów, albo gdyby  wystąpiły faktyczne przeszkody po stronie konsumenta, aby tą rzecz odesłać.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!