Chcesz jechać na wakacje pociągiem? Nie skorzystasz z wielu zniżek

PKP zbyt późno przekazało rozkład wakacyjny. Przez to kliencie nie będziesz mógł skorzystać ze zniżek.

Chcesz jechać na wakacje pociągiem? Nie skorzystasz z wielu zniżek
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 20 maja 2019

PKP Polskie Linie Kolejowe przesłały dopiero przewoźnikom aktualizację do "wakacyjnego" rozkładu jazdy pociągów, który ma obowiązywać od 9 czerwca do 31 sierpnia. Opóźnienie spowodowało, że klienci nie mogą skorzystać z wielu zniżek.

– Przesłaliśmy przewoźnikom rozkład jazdy dla tych połączeń, które trzeba było dopracować w rozkładzie jazdy przekazanym 30 kwietnia tego roku. Tym samym procedura związana w wprowadzaniem wakacyjnego rozkładu jazdy została zakończona" – informuje Polska Agencja Prasowa.

Sprawdź też: Zmienili definicję spóźnienia pociągu. I od razu pociągi jeżdżą punktualnie

Kilka ostatnich dni to stopniowe odblokowywanie sprzedaży na pociągi z wakacyjnego rozkładu jazdy. Zwykle rozkłady wakacyjne były prezentowane wcześniej. Tegoroczne opóźnienie spowodowało, że na wiele pociągów nie da się kupić biletów z miesięcznym wyprzedzeniem. A to pozwalało uzyskać spore zniżki.

Jak tłumaczy PKP, opóźnienie w przekazaniu rozkładu jazdy spowodowane jest potrzebą aktualizacji tras pociągów ze względu na sporo inwestycji kolejowych, które są obecnie prowadzone.

Z perspektywy pasażera nie jest jednak istotne, dlaczego rozkład jazdy nie został przekazany w terminie. Jeśli mamy możliwość skorzystania ze zniżki za zamówienie biletu wcześniej, to powinniśmy z tego prawa móc skorzystać.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!