Co grozi za kradzież paliwa? Przekonało się o tym dwóch śmiałków

Pokrzywdzony z kujawsko-pomorskiego nie był świadomy, że z jego firmy regularnie podkradane jest paliwo. Gdyby nie policjanci, nadal nie wiedziałby, że dwaj złodzieje zrobili to już 23 razy, a wartość skradzionego paliwa sięgnęła 14 tys. zł.

Co grozi za kradzież paliwa? Przekonało się o tym dwóch śmiałków
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 25 września 2022

Wystraszyli się radiowozu

- Wszystko zaczęło się 20 września około 3:30 na terenie jednej z miejscowości w gminie Koronowo. Wówczas uwagę policjantów zwróciło osobowe audi a4, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył, a do tego nie miał przy pojeździe wymaganego oświetlenia. Patrol zatrzymał auto do kontroli drogowej - podaje kom. Lidia Kowalska.

Policjanci od razu zwrócili uwagę na woń paliwa dochodzącą z audi. Okazało się, że mężczyźni w wieku 46 i 33 lat przewożą w bagażniku 7 baniaków 50-litrowych oleju napędowego, sami również są nim oblani, a pasażer ma w plecaku jeszcze 5-litrowy baniak paliwa. 

Kierował wiązkę lasera w samolot – grożą mu 3 lata więzieniaKierował wiązkę lasera w samolot – grożą mu 3 lata więzieniaAnna Malinowska

- Mężczyźni zapytani o pochodzenie cieczy, nie byli w stanie jednoznacznie wyjaśnić. Każdy z nich przedstawił inną historię, a do tego kilkukrotnie ją zmieniał. Najpierw, starszy z nich oświadczył, że kupił od znajomego w atrakcyjnej cenie, później, że dostał za pomoc przy pracach, a jeszcze później, że kupił od kolegi, który handluje paliwem. W relacje te policjanci od początku nie wierzyli i byli przekonani, że olej napędowy pochodzi z kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani - przekazuje policjantka.

Nie wiedział, że jest okradany

Okazało się, że paliwo pochodzi z terenu jednej z firm w gminie Koronowo. Na tym jednak nie koniec, gdyż jak udowodnili im policjanci, to nie pierwsza, a 23 kradzież w ich wykonaniu. Podczas czynności wyszło na jaw, że poszkodowany nic nie wie o kradzieżach paliwa. Wówczas policjanci przyjęli od niego zawiadomienie dotyczące wszystkich kradzieży na łączną kwotę niemal 14 tysięcy złotych.

Zarówno 46-latek z Koronowa, jak i jego 33-letni kompan mieszkający w gminie Więcbork usłyszeli 23 zarzuty kradzieży. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!