Nawet 8 lat za żądanie okupu?

Myśleli, że zrobią świetny interes, zarobią pieniądze na przestępstwie i nic nie będzie im za to grozić. Mylili się. 41-latkowie najpierw zabrali pojazd typu buggy z zabezpieczonej posesji, później w sieci umieścili ogłoszenie, że ujawnią kryjówkę w zamian za określoną kwotę pieniędzy. 

Nawet 8 lat za żądanie okupu?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 1 października 2022

Informacja o okupie na portalu społecznościowym

Funkcjonariusze Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Samochodowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch 41-latków podejrzanych o kradzież pojazdu.

- Z zabezpieczonej posesji mężczyźni ukradli pojazd typu buggy CAN-AM Maverick XRC Turbo. Wartość utraconego mienia oszacowano na kwotę 140 tysięcy złotych. Zaraz po zdarzeniu właściciel pojazdu zgłosił kradzież u miejscowych policjantów, którzy rozpoczęli działania operacyjny, aby ustalić, kto dopuścił się tego przestępstwa - przekazuje mł. asp. Beata Sosulska-Baran z KMP w Jeleniej Górze.

Zobacz, kiedy bank może odebrać Twoje pieniądze. NA ZAWSZE!Zobacz, kiedy bank może odebrać Twoje pieniądze. NA ZAWSZE!Michał Górecki

Jak się później okazało, na jednym z portali społecznościowych właściciel skradzionego pojazdu zauważył ogłoszenie, z którego wynikało, że ktoś zna miejsce ukrycia nietypowego auta, lecz za ujawnienie tych informacji żąda pieniędzy — 8 tysięcy złotych. 

Częściowy okup nie usatysfakcjonował złodziei

- Właściciel postanowił na własną rękę spróbować odzyskać pojazd i skuszony ofertą przestępców zapłacił część żądanego okupu. To jednak nie poskutkowało, gdyż nadal nie odzyskał auta. W tym samym czasie trwały policyjne czynności operacyjne prowadzone przez jeleniogórskich kryminalnych. Oni zaś bez konieczności finansowania haraczu dotarli najpierw do miejsca, gdzie skradziony pojazd był schowany, a później do sprawców tego czynu — zaznacza jeleniogórska policjantka.

Finalnie mieszkaniec powiatu karkonoskiego odzyskał swój pojazd, a dwaj 41-latkowie odpowiedzialni za to przestępstwo zostali zatrzymani. 

- Okazało się, że mężczyźni są już znani jeleniogórskim śledczym z wcześniejszych kryminalnych poczynań. 41-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Beata Sosulska-Baran.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!