fb

Czekają nagrody! Rusza konkurs Twoje dane – Twoja sprawa

- Zapraszamy szkoły i placówki oświatowe do udziału w dwunastej edycji programu edukacyjnego UODO "Twoje dane – Twoja sprawa". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji i wypełnienia formularza zgłoszeniowego — przekazuje Adam Sanocki, rzecznik prasowy UODO. 

Czekają nagrody! Rusza konkurs Twoje dane – Twoja sprawa
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 sierpnia 2021

Nabór startuje 1 września

- Celem programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli poprzez poszerzenie oferty edukacyjnej szkół oraz placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności - przekazuje Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Agencja reklamowa: Czym jest performance marketing?Agencja reklamowa: Czym jest performance marketing?Monika Świetlińska

Dyrektor szkoły lub placówki doskonalenia nauczycieli zainteresowany przystąpieniem do programu zgłasza chęć uczestnictwa przez wypełnienie oraz wysłanie formularza zgłoszenia, który jest dostępny TUTAJ.

Co wydarzy się w nadchodzącej edycji?

- W roku szkolnym 2021/2022 zaplanowaliśmy w programie wiele ciekawych i praktycznych działań, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb przedstawicieli społeczności szkolnych — przede wszystkim dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów. Wśród planowanych działań znalazły się konferencje, szkolenia oraz webinaria dla nauczycieli, rozmaite bezpłatne opracowania tematyczne o ochronie danych osobowych oraz o prywatności, które nauczyciele będą mogli wykorzystać podczas zajęć lekcyjnych czy pozalekcyjnych, cykl porad adresowany do nauczycieli, dzieci i młodzieży oraz rodziców na temat zasad bezpiecznego przetwarzania danych osobowych w różnych sytuacjach codziennych, a także podczas korzystania przez uczniów z nowych technologii - wymienia rzecznik prasowy UODO.

Zgłaszanie naruszenia ochrony danych osobowychZgłaszanie naruszenia ochrony danych osobowychRafał Stępniewski

Uczestnictwo w programie to też okazja dla placówek oświatowych do tworzenia sieci wsparcia i samokształcenia dla nauczycieli.

Dlaczego warto?

Program "Twoje dane — Twoja sprawa" daje nauczycielom i uczniom możliwość realizacji autorskich inicjatyw edukacyjnych poświęconych ochronie danych osobowych. Najlepsze, a zwłaszcza najbardziej innowacyjne, UODO nagradza w konkursach.

— Dzięki uczestnictwu w programie dyrektorzy, nauczyciele oraz personel administracyjny poszerzają wiedzę o tym, jak poprawnie przetwarzać dane osobowe, skutecznie przeciwdziałać naruszeniom ochrony danych oraz lepiej identyfikować ryzyka związane z tymi zadaniami w placówce edukacyjnej, które wiążą się z przetwarzaniem danych osobowych — przekazuje Adam Sanocki.

Uczniom program pomaga z kolei zyskiwać wiedzę, a przez to również nabywać umiejętności, które ułatwią im funkcjonowanie nie tylko w społeczności szkolnej, ale także w środowisku lokalnym, a w przyszłości i zawodowym.

Ponadto wiele ciekawych informacji, np. o RODO, mogą dzięki programowi uzyskać także rodzice, co przyczynia się do podnoszenia ich świadomości na temat realizacji obowiązków szkoły związanych z przetwarzaniem danych osób, których dane dotyczą. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: RODO

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!