Agencja reklamowa: Czym jest performance marketing?

Szeroko pojęte działania marketingowe mają ogromne znaczenie. W końcu marketing to wielka machineria, która jest w stanie sprawić, że Twój biznes ma szanse na powodzenie. Bez marketingu tak naprawdę niewiele da się osiągnąć i trzeba mieć to na uwadze. A gorszą kwestią od zupełnego braku marketingu jest ten zły marketing. Dlatego warto mieć taką agencję marketingową, która pozwoli zająć się wszystkimi kwestiami marketingowymi w sposób kompleksowy.

Agencja reklamowa: Czym jest performance marketing?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 31 sierpnia 2021

Tylko takie działania będą w stanie dopomóc Ci w Twojej drodze do osiągnięcia sukcesu. A w tego typu działaniach duże znaczenie odgrywają też szeroko pojęte działania performancowe. Daj sobie szansę i sprawdź, co takie działania mogą przynieść dobrego Tobie i Twojej firmie.

Co to jest performance marketing?

Agencja marketingowa może zaproponować Ci działania performancowe. To może brzmieć nieco tajemniczo i zagadkowo, dlatego warto wiedzieć z czym to się wiąże. Wtedy strategia marketingowa będzie kompletna i będziesz mógł mieć większe szanse na osiągnięcie sukcesu.

Kampanie reklamowe są różne — w tym przypadku chodzi o to, by zaangażować potencjalnych klientów do działania, czyli podejmowania jakichś akcji. W ten sposób działania możesz spotkać na wielu różnych płaszczyznach działania. W końcu marketing internetowy pozwolił na osiągnięcie naprawdę wielu, nieosiągalnych wcześniej celów.

Działania performancowe a media społecznościowe

Bardzo dobrym sposobem jest zaangażowanie potencjalnych klientów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie da się ukryć - social media są prawdziwą potęgą i dobra agencja marketingowa potrafi to wykorzystywać, by opracowywać najlepsze strategie marketingowe. W mediach społecznościowych z powodzeniem można prowadzić działania marketingowe dla sklepów internetowych i wielu innych podmiotów.

Marketing start-upów à la Elon. Czego możemy się nauczyć z Twittera Muska?Marketing start-upów à la Elon. Czego możemy się nauczyć z Twittera Muska?Łukasz Blichewicz

To też doskonałe rozwiązanie, by zadbać o szeroko pojęte public relations w social mediach i stać się prawdziwym pionierem swojej branży. Angażujące treści i pełen profesjonalizm, a także odpowiednie projektowanie graficzne - w social mediach, ale nie tylko — pozwalają na lepszą identyfikację wizualną i pozyskiwanie nowych klientów.

Jakie są zalety performancowych kampanii marketingowych?

Tego typu marketing jest bardzo lubiany i popularny, bo ma szereg zalet, wobec których wcale nie można przejść obojętnie. Efekty prowadzonych działań można zauważyć bardzo szybko — nierzadko praktycznie z dnia na dzień można zauważyć jak dobra kampania zaczyna działać i zbierać swoje żniwo.

Efekty też są bardzo mierzalne - łatwo zauważyć zmiany na lepsze i zmierzyć o jaki procent nastąpiły wzrosty zainteresowania. Tego typu działania opierają się też na dywersyfikacji, co jest bardzo bezpiecznym i komfortowym rozwiązaniem. Wszystko dlatego, że wcale nie musisz się uzależniać od jednego źródła pozyskiwania klientów, działania te podejmowane są wielopoziomowo i wielokanałowo, dlatego nawet jeśli w jakimś aspekcie pojawi się chwilowy spadek zainteresowania i mniejszy ruch, to w innych kanałach wszystko nadal będzie działać właściwie.

Marki luksusowe zdobywają kolejnych nabywców. Dlaczego są w tym tak skuteczne?Marki luksusowe zdobywają kolejnych nabywców. Dlaczego są w tym tak skuteczne?Michał Górecki

Ten model działania jest też bardzo elastyczny, co pozwala na lepsze planowanie i dostosowywanie się do zmian, które dynamicznie postępują na rynku. Więcej na temat tego, co możesz osiągnąć, będzie w stanie przekazać Ci agencja performance marketingu Harbingers.io.

Zgłoś się, by rozwiać swoje wątpliwości i zacząć działania marketingowe.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: firma

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!