Nowy portal ARiMR dla rolników. Jak działa eWoP?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła nowy portal eWoP. Służy ona rolnikom do składania drogą elektroniczną wniosków o wypłatę pomocy na działania inwestycyjne i premiowe. Jak działa eWoP? Co można załatwić za jego pośrednictwem?

Nowy portal ARiMR dla rolników. Jak działa eWoP?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 1 września 2021

Czym jest eWoP?

Portal eWoP to kolejne cyfrowe narzędzie, które przypomina już działającą aplikację eWniosekPlus. Dzięki niemu nie ma potrzeby przygotowywania oraz wysyłania dokumentów związanych z wnioskowaniem o pomoc w tradycyjnej, papierowej formie. 

Za pomocą nowego rozwiązania Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadziła możliwość składania wniosków o płatność z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW 2014-2020), w prostej, elektronicznej formie. W ocenie agencji „zapewni to efektywną elektroniczną komunikację między beneficjentem a Agencją, a także usprawni proces weryfikacji dokumentów, co w rezultacie przyspieszy wypłaty środków finansowych”. 

Drony w rolnictwie – czy jesteśmy gotowi?Drony w rolnictwie – czy jesteśmy gotowi?Anna Malinowska


Kiedy można stosować eWoP?

Z nowej, internetowej aplikacji można korzystać już teraz w przypadku kilku działań – cytujemy za komunikatem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: 

- 4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych;

- 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój;

- 5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;

- 5.2 Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;

- 6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników;

- 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich;

- 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw;

- 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.

Co można zrobić przez eWoP?

Korzystanie z portalu eWoP daje możliwość m.in. złożenia wniosku o płatność. Dodatkowo możemy dołączyć do niego niezbędne załączniki, a także wprowadzać korekty, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Ponadto istnieje możliwość wyświetlenia zapisanych i wysłanych wniosków oraz śledzenia zmian jakie zostały wprowadzone w międzyczasie. Aplikacja umożliwia również przegląd wiadomości oraz powiadomień, jakie ARiMR przesyła w danej sprawie do rolnika. 

Jak zapewnia agencja, nowe narzędzie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było czytelne oraz przyjazne graficznie dla użytkownika. Korzystanie z jego funkcji jest stosunkowo łatwe. Autorzy strony wprowadzili wiele rozwiązań zwiększających intuicyjność obsługi.

Jak zalogować się do eWoP?

Aby zalogować się do portalu eWoP, można wykorzystać już posiadane loginy i hasła, które były używane dotąd przy korzystaniu z aplikacji, takich jak eWniosekPlus oraz IRZPlus. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!