Dlaczego warto kupić mieszkanie w Poznaniu?

Jedno z pierwszych miast w Polsce, ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny oraz metropolia globalna według think tanku Globalization and World Cities – to tylko kilka faktów o Poznaniu. Szukasz dobrego miejsca do życia i rozwoju zawodowego? Poznaj 5 powodów, dla których warto wybrać mieszkanie właśnie w Poznaniu.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Poznaniu?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 28 lipca 2022

Nowe osiedla na mapie Poznania

Jednym z powodów, dla których warto rozejrzeć się za mieszkaniem w Poznaniu, jest obszerna oferta deweloperów. Jeżeli spojrzeć na mapę miasta, to nowe mieszkania w Poznaniu powstają zarówno w pobliżu centrum, jak i w dzielnicach wysoko ocenianych przez mieszkańców za zadbaną okolicę i bezpieczeństwo.

Mieszkania dostępne na poznańskim rynku pierwotnym są projektowane z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców. Zależy Ci na dostępie do siłowni? Śledzisz nowinki technologiczne i chcesz, aby budynek był wyposażony w systemy smart home? W Poznaniu bez trudu znajdziesz inwestycje spełniające Twoje oczekiwania.

Niskie bezrobocie

Poznań jest jednym z największych ośrodków gospodarczych w Polsce, co w praktyce oznacza, że jego mieszkańcy mają duże perspektywy rozwoju. Logistyka, handel czy przemysł – to przykładowe branże, w których bez trudu znajdziesz zatrudnienie. Potwierdzają to liczby. Jak podaje Urząd Statystyczny w Poznaniu, stopa bezrobocia w tym mieście na koniec maja wynosiła 1,2 proc., podczas gdy w skali Polski wskaźnik ten wynosił 5,1 proc.

W Poznaniu chętnie inwestują zagraniczni inwestorzy. Jednym z powodów są wysokie oceny, jakie przyznają miastu agencje ratingowe, np. Moody’s czy Fitch Ratings. Myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej? Poznań to dobre miejsce!

Gęsta sieć dróg pieszo-rowerowych

Jesteś osobą aktywną, która zamiast korzystać z komunikacji miejskiej, woli dojechać do pracy rowerem? Poznań zmienia się z myślą o rowerzystach – w 2022 r. łączna długość dróg rowerowych przekroczy 150 km. Rowerem z różnych punktów miasta dotrzesz też nad jezioro Maltańskie czy do rezerwatu Meteoryt Morasko.

Planujesz przeprowadzkę i nie znasz dobrze Poznania? Ze strony internetowej Zarządu Dróg Miejskich możesz pobrać Mapę Rowerową Poznania 2022. To kompleksowy poradnik, w którym znajdziesz informacje o istniejących i budowanych drogach rowerowych.

Zieleń miejska

Bez względu na to, w jakiej dzielnicy poszukujesz mieszkania, poranki lub popołudnia możesz spędzać na świeżym powietrzu – Poznań dba o tereny zielone. Park Wilsona, Park Sołacki, Park Cytadela, Park Adama Mickiewicza czy Park Rataje – to miejsca chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Dodatkowo na terenie miasta znajdują się liczne obszary leśne, w których wytyczone zostały m.in. ścieżki rowerowe.

Ciekawostką jest, że system zieleni Poznania opiera się na unikalnym układzie pierścieniowo-radialnym. Z samego miasta niedaleko też jest do parku narodowego i krajobrazowego.

Bogata oferta edukacyjna

Do Poznania przeprowadzasz się z rodziną? Na terenie miasta działa wiele szkół i przedszkoli. Studenci mogą wybierać wśród bogatej oferty szkół wyższych – rozmaite kierunki proponują Uniwersytety Przyrodniczy, Medyczny, Ekonomiczny i Politechnika Poznańska. W Poznaniu działa też Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

Jednym z powodów, dla których warto rozpocząć studia na jednej z poznańskich uczelni, jest to, że są one uwzględniane w rankingach najlepszych uczelni w Polsce.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Praca

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!