Do kiedy maseczki w szpitalach w 2023?

Do kiedy będą obowiązywać maseczki w szpitalach?

Do kiedy maseczki w szpitalach w 2023?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 30 grudnia 2022

Maseczki w aptekach i szpitalach miały obowiązywać do końca 2022. Już wiadomo, czy znikną

Choć w miejscach publicznych maseczek nie nosimy już od dawna, obowiązek ten wciąż pozostał w szpitalach i aptekach. Do końca 2022 roku maseczki miały w tych miejscach obowiązywać. Pod koniec roku pojawiły się głosy, że wymóg ten ma zniknąć. Wiadomo już jak będzie.

Rząd przedłuży obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w aptekach

Zmienione rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego wskazuje, że aktualne obostrzenia będą obowiązywać do końca marca 2023 r.

Wszystko dlatego, że choć liczba zakażeń COVID utrzymuje się na stałym poziomie, znacząco wzrastają zachorowania na grypę. Pozostawienie maseczek może w pewnym stopniu ograniczyć transmisję wirusa grypy, który obecnie bardzo szybko się roznosi. W opinii ministra zdrowia maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!