fb

Dzień kobiet 2019. Co kupują internautki?

dzien-kobiet-2019
  • Katarzyna Grum
  • /
  • 8 marca 2019

Polska populacja wynosi ponad 38 milionów ludzi. Z czego prawie 30 milionów to osoby korzystające z Internetu. 56% internautów dokonało kiedyś zakupów online. Co ciekawe aż 54% kupujących w internecie to kobiety. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet, więc to im przyjrzymy się bliżej.

Smartfon vs PC

Na pytanie “z jakiego rodzaju urządzeń kiedykolwiek korzystałaś/eś podczas kupowania przez internet”, ponad 80% kobiet zaznaczyło, że jest to laptop. Interesująca jest niesłabnąca popularność komputerów stacjonarnych, z których korzysta prawie 60% badanych. Kobiety coraz bardziej doceniają urządzenia mobilne i aż 53% również korzystało ze smartfona w celu dokonania zakupów.

Najczęściej kupowane

Kobiety najchętniej kupują produkty z kategorii “odzież, dodatki, akcesoria”. Taką aktywność wyraża aż 74% badanych, dla kontrastu mężczyźni stanowią tylko 52%.

Drugą popularną kategorią są “książki, płyty, filmy” — takie produkty kupuje aż 58%.

Ponad połowa kobiet deklaruje zakup kosmetyków lub perfum, prawie tyle samo kobiet — 42% kupuje odzież sportową, mężczyźni w tej kategorii stanowią jedynie 29%.

Faktem jest też, że 20% kobiet kupuje materiały budowlane i wykończeniowe, co może być dla niektórych zaskakujące, bo w przypadku mężczyzn to tylko 12%.

Kobieta decyduje się na zakup wtedy, gdy…

Respondentki, które wybierają dany sklep internetowy, kierują się kilkoma elementami. Przede wszystkim jest to atrakcyjna cena — tak odpowiedziało 49%, w porównaniu mężczyźni zaznaczyli tę odpowiedź w przypadku 54%. Kolejnym istotnym elementem są niskie koszty przesyłki. To jest ważne i dla mężczyzn i dla kobiet — ok 42%. Analizując wyniki, zdecydowanie ważniejsze dla respondentek są różne rabaty i promocje, oferty specjalne i zniżki dla stałych klientów. A żeby dokonać zakupu, kobiety często kierują się opiniami na portalach społecznościowych.

Tak jak zakładaliśmy — lekko zarysowaliśmy obraz polskiej konsumentki online. Głównym wnioskiem z przedstawionych cyferek jest to, że kobiety są bardziej oszczędne, czekają na najlepsze okazje, polują na kody i zniżki dla stałych klientek. Zdecydowanie jest to przejaw podejścia zdroworozsądkowego i racjonalnego. Dodatkowo badane kupują ubrania i dodatki online, dzięki czemu oszczędzają czas i z pewnością pieniądze.

Redakcja życzy Paniom wszystkiego najlepszego w tym wyjątkowym dniu! A reszcie świata życzymy, żeby pamiętał o szacunku i docenianiu każdej kobiety — w każdy dzień roku i o każdej porze. Nie tylko 8 marca.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Będzie nowa ustawa o notariacie
U notariusza

Będzie nowa ustawa o notariacie

Przygotowana przez resort sprawiedliwości ustawa o notariacie została przyjęta przez rząd. Dzięki niej sądy mają być odciążone od czynności prostych i bezstronnych. Po wejściu nowego prawa...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!