Jak pozbyć się starych zabawek?

Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa, dzieci jednak bardzo szybko rosną, stopniowo tracąc nimi zainteresowanie. Co zrobić ze starymi zabawkami? Oto kilka patentów.

Jak pozbyć się starych zabawek?
  • Jakub Stasak
  • /
  • 21 maja 2024

Oddanie zabawek potrzebującym

„Za rok, może dwa odejdą z ołowiu żołnierze” – śpiewała przed laty Urszula, jednym z pomysłów na opróżnienie domowej przestrzeni i podarowanie starym zabawkom drugiego życia jest przekazanie ich osobom potrzebującym.

Jakie są kompetencje Rzecznika Praw Dziecka?Jakie są kompetencje Rzecznika Praw Dziecka?Jakub Stasak

Jeśli zabawki, z których wyrosły już nasze dzieci zachowały się w dobrym stanie, możemy podarować je instytucjom, takim jak dom dziecka, różnego rodzaju fundacje prowadzące działalność dobroczynną, przedszkola czy świetlice.

Warto również rozeznać się wśród znajomych w kwestii tego, czym interesują się i bawią ich pociechy – być może tym właśnie sposobem starzy pluszowi przyjaciele naszych dzieci znajdą nowy dom.

Aukcje charytatywne i loterie fantowe

Lokalne społeczności bardzo często organizują różnego rodzaju aukcje dobroczynne bądź loterie fantowe, a uzyskane w ten sposób środki przekazywane są na szczytne cele.

Odpowiednio wcześniej skontaktujmy się z organizatorami, przekazując dokładną listę rzeczy, które zamierzamy podarować.

Jeśli chcemy być na bieżąco i nie przegapić żadnej okazji do okazania wsparcia najbardziej potrzebującym, dobrze jest, chociażby śledzić odpowiednie grupy oraz profile tworzone w mediach społecznościowych.

Maskotki dla szpitala

Zbiórki maskotek i innych zabawek, prowadzone są regularnie przez szpitale dziecięce.

Z reguły trafiają one do oddziałowych świetlic, gdzie pomagają najmłodszym pacjentom w przejściu przez trudny czas rekonwalescencji.

Odpowiedzialność prawna rodziców za czyny nieletnichOdpowiedzialność prawna rodziców za czyny nieletnichMałgorzata Łaziuk

Oczywiście także i w tym przypadku należy uprzednio dokładnie sprawdzić, jakiego rodzaju zabawki przyjmowane są w danej placówce – najczęściej nie mogą to być przedmioty dużych gabarytów ani emitujące szczególnie intensywne dźwięki czy strumienie światła.

Sprzedaż zabawek

Każda zachowana w dobrym stanie zabawka ma wartość nie tylko sentymentalną, ale również czysto materialną.

Z pomocą przychodzą tu natomiast internetowe serwisy aukcyjno-ogłoszeniowe i stacjonarne komisy.

Rozwiązanie to będzie zaś dobrym sposobem tak na uporządkowanie mieszkania poprzez pozbycie się zbędnych przedmiotów, jak i na podreperowanie domowego budżetu.

Nie pozbywajmy się wszystkiego

„Radosny to dzień, wspaniały to dzień, wracają z ołowiu żołnierze. Ze strychu znów w dół schodami aż tu, wracają, lecz już nie do ciebie” – głosi kilka wersów dalej cytowana na wstępie piosenka.

Zdecydowanie warto wziąć sobie powyższe słowa do serca i zachować ulubione zabawki z dzieciństwa dla przyszłych pokoleń.

Kontakty z rodzicem/ babcią — ustalenieKontakty z rodzicem/ babcią — ustalenieMałgorzata Łaziuk

Wymarzony zestaw klocków, ukochana maskotka, należąca niegdyś do któregoś z rodziców czy nawet dziadków może bowiem stanowić nie tylko cenną pamiątkę, ale przede wszystkim doskonały pretekst do wspomnień, wspólnej podróży w przeszłość i zacieśniania rodzinnych więzi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!