Jak zgłosić pracowników na szczepienia w miejscu pracy?

Wraca temat szczepień w miejscach pracy. Resort zdrowia zachęca przedsiębiorców do zgłaszania swoich podwładnych i ich rodzin na szczepienie przeciw COVID-19. Jak zgłosić pracowników na szczepienia w miejscu pracy?, jakie formalności trzeba spełnić? Ilu pracowników musi wyrazić chęć na taki zabieg? Odpowiadamy.

Jak zgłosić pracowników na szczepienia w miejscu pracy?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 24 czerwca 2021

Szczepienia w firmie – ilu chętnych?

Do szczepień pracowników na terenie zakładu mogą zgłosić się wszystkie przedsiębiorstwa, których pracownicy chcą przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi resortu zdrowia, nie ma znaczenia, ilu dokładnie pracowników wyrazi zainteresowanie przyjęciem preparatu. Nie jest brany pod uwagę także odsetek chętnych w stosunku do całej załogi. 

Kto może zaszczepić się w zakładzie pracy?

Ministerstwo zdrowia informuje, że z możliwości szczepienia na terenie zakładu pracy mogą skorzystać nie tylko pracownicy danej firmy posiadający umowę o pracę. Taka możliwość jest dedykowana także osobom, które współpracują z danym zakładem, czyli np. posiadają umowę cywilnoprawną lub działają w oparciu o umowę B2B w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

To jednak nie wszystko. Wymienione przed chwilą osoby mogą zgłosić do takiego szczepienia także członków swoich rodzin. 

Jak uprościć formalności przed szczepieniem? Formularz onlineJak uprościć formalności przed szczepieniem? Formularz onlineAnna Malinowska


Jak zgłosić pracowników do szczepienia w firmie? 

W pierwszej kolejności należy wypełnić specjalny formularz, w którym zostaniemy poproszeni na udzielenie odpowiedzi na kilka prostych pytań. Jest on dostępny na tej stronie internetowej. W kolejnym kroku, zobaczymy punkty szczepień oraz mobilne jednostki szczepień, które na terenie konkretnego powiatu mogą przeprowadzić szczepienie dla przedsiębiorstwa. 

Po wybraniu punktu, należy przesłać e-mail z informacją o firmie oraz liczbie pracowników zainteresowanych przyjęciem szczepionki. 

Brak odpowiedzi z punktu szczepień

W przypadku braku odpowiedzi od punktu szczepień w trakcie jednego dnia roboczego, lub w przypadku braku takiego punktu w powiecie, na terenie którego prowadzimy działalność, otrzymamy wskazanie w tej sprawie od konsultanta Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

POBIERZ bezpłatne wydanie “RODOmagazyn”. Chroń siebie i najbliższych, bądź na bieżąco z informacjami na temat cyberbezpieczeństwa, RODO i ochrony danych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

500 plus: niebawem rusza nabór wniosków
500 plus

500 plus: niebawem rusza nabór wniosków

Już od 1 lutego 2022 roku rozpocznie się nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500 plus” – informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Osoby korzystające...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!