Jaką książkę kupić miłośnikowi brytyjskiej rodziny królewskiej?

Wiele osób na całym świecie śledzi losy brytyjskiej rodziny królewskiej. Jej historia jest bardzo ciekawa, a dzieje poszczególnych jej członków wiążą się z rozmaitymi kontrowersjami. Temat ten cieszy się obecnie znów rosnącą popularnością, gdyż jakiś czas temu premierę miała książka będąca biografią księcia Harry'ego. Jeśli bliska osoba interesuje się losami tej rodziny, warto jej podarować jako prezent z okazji urodzin czy świąt jedną z książek o brytyjskiej monarchii.

Jaką książkę kupić miłośnikowi brytyjskiej rodziny królewskiej?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 27 marca 2023

Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej

Do tej pory powstało wiele książek dotyczących brytyjskiej rodziny królewskiej. Warto zwrócić uwagę np. na pozycję "Diana. Jej historia" autorstwa Andrew Mortona. Lady Di była przez wielu uznawana za "księżniczkę ludzkich serc". Ta książka to publikacja najbliższa autobiografii księżnej, jaka kiedykolwiek powstała. 

Warto również zwrócić uwagę na biografię napisaną przez Marka Rybarczyka — "Elżbieta II. Ostatnia taka królowa". To nie tylko historia życia znanej wszystkim królowej, ale również opowieść o tym wszystkim, czego większość mogła na pierwszy rzut oka nie zauważyć. 

Wielu osobom może także przypaść do gustu "Brytyjska monarchia od kuchni" autorstwa Adriana Tinniswooda. To zbiór sekretów, plotek i pogłosek na temat tego, co działo się w Pałacu Buckingham. 

Kontrowersje wokół księcia Harry'ego

Książę Harry i jego żona Meghan nieustannie wzbudzają kontrowersje, przede wszystkim wtedy, gdy zabierają głos na temat rodziny królewskiej. Szczególnie głośna była sytuacja, która miała miejsce po udzieleniu przez nich wywiadu dla Oprah Winfrey oraz ich rezygnacji z pełnienia obowiązków członków Royal Family. Biografia księcia Harry'ego pt. "Ten drugi" również wywołuje wiele kontrowersji. Wynika to z faktu poruszenia w niej przez księcia szokujących tematów.

"Ten drugi" — szczere wyznanie

Ta książka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób śledzących losy brytyjskiej monarchii. Przenosi ona czytelników do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku — dwóch młodych chłopców idzie za trumną matki. Książę Harry przedstawił w końcu swoją historię z własnego punktu widzenia. Jest ona przepełniona surową, niezachwianą szczerością, przenikliwością i samoanalizą. Książę opowiedział w książce m.in. o swoich konfliktach z bratem, braku wsparcia ze strony ojca, tragicznej śmierci matki, utracie dziewictwa, zażywaniu narkotyków oraz pełnieniu służby w Afganistanie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!