Kolizja ustaw

Poznaj, jak został uregulowany tryb stosowania ustawy o prawach konsumenta w zbiegu z innymi ustawami.

Ustawy prawne

Art. 26 ustawy o prawach konsumenta

W przypadku sprzeczności pomiędzy przepisami art. 12–23 a przepisami ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o świadczeniu usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 47, poz. 278, z późn. zm.3)) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2013 r. poz. 1422) stosuje się przepisy niniejszej ustawy.

 

Powyższy artykuł opisuje wyższość przepisów niniejszej ustawy nad przepisami ustawy o świadczeniu usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Jeśli między wskazanymi ustawami, a ustawą niniejszą wystąpi konflikt – powinny być stosowane przepisy ustawy o prawach konsumenta.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!