Majówka 2023. Jak ją spędzić w Polsce?

Czy majówka spędzona w Polsce może być ciekawa? Oczywiście! Jest na to kilka dobrych sposobów, w tym i kilka budżetowych. 

Majówka 2023. Jak ją spędzić w Polsce?
  • Joanna Gościńska
  • /
  • 24 kwietnia 2023

Popularna w naszym kraju majówka to okres między 1 a 3 maja, w którym mamy gratis dwa dni wolnego. Pierwszy dzień wolny od pracy przypada na 1 maja w Święto Pracy, drugi – 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja). W 2023 roku jeśli weźmiemy urlop 2 maja, możemy mieć w sumie aż 5 dni nieprzerwanego wolnego. Jak więc ten czas wykorzystać najlepiej i to bez wyjazdów zagranicznych? Jest na to kilka sposobów.

Spacery nad rzeką i po górskich szlakach

Najprostszy to spacer po pobliskim parku albo nad brzegiem rzeki. Można pójść także o krok dalej i wybrać się do pobliskiego lasu lub nad jezioro. Tego typu aktywność idealnie sprawdzi się zarówno dla dużych jak i małych.  Ewentualnie zawsze z wyprzedzeniem można zaplanować wyjazd w góry. Tatry, Bieszczady, czy Sudety to zdecydowanie kierunki, które spodobają się każdemu.

Na majówkowy wyjazd w tym roku wydamy średnio prawie 900 złNa majówkowy wyjazd w tym roku wydamy średnio prawie 900 złMonika Świetlińska

Jeśli wolicie spędzać czas z bliskimi za stołem, możecie zorganizować np. grilla. To świetny sposób na wspólny posiłek oraz integrację na świeżym powietrzu. Grilla można zorganizować nie tylko we własnym ogrodzie, ale również np. na miejskich terenach rekreacyjnych. Alternatywą może być piknik. Wówczas wystarczy zabrać ze sobą koc, przekąski, napoje i gotowe.

Majówka na dwóch kółkach

Początek maja to także świetna okazja do tego, aby wsiąść na rower i zwiedzić okoliczne miejscowości. Perspektywa dwóch kółek pozwoli Wam odkryć je na nowo. Inną propozycją na aktywne spędzane czasu mogą być kajaki. Tego typu oferty znajdziecie nie tylko w miejscowościach typowo turystycznych, ale też i dużych miastach, jak np. w Rzeszowie. Alternatywą do kajaków jest pójście na basen. Co prawda sezon na kąpieliska otwarte jeszcze się nie rozpoczął, ale spędzenie czasu na wodnych szaleństwach z bliskimi w krytej pływalni również może być całkiem przyjemną formą wypoczynku.

Czy można grillować na balkonie? Czy grillowanie w parku lub na plaży jest dozwolone?Czy można grillować na balkonie? Czy grillowanie w parku lub na plaży jest dozwolone?Michał Górecki

Jeśli chodzi o wodne atrakcje, zawsze w majówkę można rozpocząć swoją przygodę z wędkowaniem. W ostatnim czasie ten sport stał się dość popularną formą spędzania wolnego czasu. Podczas majówki można zaplanować wyjazd nad morze. Trójmiasto o tej porze roku wygląda pięknie, a plaże są zdecydowanie mniej zatłoczone. Ewentualnie można zaplanować wyjazd na mazury. Ta kraina wielkich jezior przy odrobinie słońca potrafi zachwycić niejednego.

Do majówki szykują się także zwykle miasta, które na ten czas planują koncerty czy jarmarki lub festiwale. Wolny czas warto więc wykorzystać na to, aby sprawdzić ofertę kulturalną miejscowości, w której mieszkamy. Majówka to także świetna okazja do tego, aby zajrzeć do muzeów, zwiedzić zabytkowe zamki oraz sprawdzić co grają w kinie lub teatrze.

Podsumowanie

Podsumowując, aby miło spędzić czas podczas majówki, nie trzeba jechać zagranicę, ponieważ nasz kraj oferuje wiele ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. W majówkę w Polsce zazwyczaj jest już ciepło i słonecznie, co pozwala na korzystanie z różnego rodzaju atrakcji i aktywności na świeżym powietrzu.

Ponadto Polska jest krajem bogatym w historię i kulturę, co czyni ją atrakcyjnym miejscem dla miłośników turystyki kulturowej. W Polsce znajduje się wiele zabytków, muzeów i galerii sztuki, które są otwarte w majówkę i które warto odwiedzić.

W majówkę organizowane są również liczne festiwale, jarmarki i imprezy, które pozwalają na poznanie polskiej kultury i tradycji. Wreszcie, wybierając majówkę w Polsce, można zaoszczędzić na kosztach podróży, unikając dalekich wyjazdów za granicę.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!