Na co zwracać uwagę kupując smartfon?

Obecnie smartfon to urządzenie bez którego większość osób nie wyobraża sobie życie. To już nie tylko telefon pozwalający na kontakt z bliskimi, ale również narzędzie do prowadzenia biznesu, robienia zdjęć, czytania książek, oglądania filmów i wielu innych zadań. Kompaktowe centrum rozrywki można bez problemu zabrać ze sobą w każde miejsce i bardzo wygodnie z niego korzystać. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu, aby wykorzystać pełne możliwości urządzenia. Dla wysokiego komfortu korzystania z tego ważne jest jednak prawidłowe wybranie smartfona. Zwracając uwagę na kilka kluczowych parametrów można bez żadnego problemu wybrać taki sprzęt, który będzie odpowiadał wszystkim oczekiwaniom i znakomicie sprawdzi się w każdym zastosowaniu.

Na co zwracać uwagę kupując smartfon?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 17 stycznia 2023

Smartfon — zwróć uwagę na te parametry

Wybierając telefon komórkowy warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które mają duży wpływ na wygodę korzystania z urządzenia. Przede wszystkim ważna jest pamięć wbudowana. Nowoczesne smartfony coraz częściej są pozbawiane gniazda na karty pamięci. Z tego też powodu warto wybierać sprzęty wyposażone w dużą ilość pamięci wbudowanej, która pozwoli na przechowywanie na sprzęcie wielu plików. Telefony dotykowe powinny również posiadać dużą ilość pamięci RAM. Zarówno system operacyjny Android, jak i wszystkie aplikacje wymagają tego, aby posiadać odpowiednią ilość pamięci. Zagwarantuje ona płynne działanie najpopularniejszych programów i umożliwi komfortowe korzystanie ze smartfona. Istotnym parametrem jest także pojemność akumulatora. Wysokie zapotrzebowanie na energię sprawia, że aby telefon wytrzymał cały dzień użytkowania niezbędna jest bateria posiadają przynajmniej kilka tysięcy mAh. Tylko taka pojemność uchroni przed koniecznością ciągłego poszukiwania gniazda ładowania.

Czytnik linii papilarnych i inne dodatkowe funkcje

Na komfort korzystania z telefonu mogą także wpływać dodatkowe funkcjonalności zastosowane przez producenta. Pierwszą z nich jest czytnik papilarny, który pozwoli na odblokowanie smartfona z użyciem palca. Indywidualny odcisk pozwala na zabezpieczenie telefonu, które sprawia, że nawet jeśli ten dostanie się w niepowołane ręce to odblokowanie go nie będzie łatwe. Ciekawym rozwiązaniem może być także system dual sim. Umożliwia to umieszczenie w telefonie dwóch kart i obsługę dwóch numerów telefonu na jednym urządzeniu.

Wreszcie ważna jest konstrukcja i sama przekątna ekranu. Bardzo popularne są smartfony wyposażone w dużych rozmiarów matryce, które dodatkowo posiadają bardzo cienkie ramki. Najlepsze smartfony praktycznie cały przedni panel mają pokryty przez wyświetlacz. W efekcie możliwe jest bardzo komfortowe korzystanie z urządzenia i wyświetlanie na nim wszelkich informacji. Przekątną ekranu najlepiej dostosować do własnych oczekiwań i wcześniej sprawdzić jak telefon leży w dłoni.

Gdzie znaleźć tanie smartfony?

Wybierając telefony komórkowe z ekranem dotykowym wcale nie trzeba decydować się na bardzo drogie sprzęty z najwyższej półki. Obecnie na rynku można znaleźć wiele urządzeń, które charakteryzują się znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Pozwalają one na bardzo wygodne korzystanie z nich w codziennych zastosowaniach. Uruchomienie wszelkich aplikacji nie będzie dużym wyzwaniem i będzie komfortowe. Na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony można znaleźć wiele interesujących propozycji nowoczesnych telefonów. Wiele z nich to najnowsze smartfony, które gwarantują wysoką wygodę korzystania z nich. Warto tym samym sprawdzić jakie smartfony dostępne są w ofercie i wybrać z nich najlepszy dla siebie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!