Na co zwracać uwagę przy wyborze maszynki do włosów?

Coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem własnej maszynki do włosów. To bowiem prosty i skuteczny sposób, by zadbać o wyjątkową i nienaganną fryzurę, bez konieczności spędzania wielu godzin w zakładzie fryzjerskim.

Na co zwracać uwagę przy wyborze maszynki do włosów?
  • Redakcja dziennikprawny.pl
  • /
  • 26 lipca 2023

Coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem własnej maszynki do włosów. To bowiem prosty i skuteczny sposób, by zadbać o wyjątkową i nienaganną fryzurę, bez konieczności spędzania wielu godzin w zakładzie fryzjerskim. Do takiego zakupu przekonuje też możliwość oszczędzania pieniędzy. I wszystko się zgadza, pod jednym warunkiem, że zakupiona maszynka odznaczać się będzie odpowiednimi parametrami. Podpowiadamy więc, które kwestie przełożą się na satysfakcjonujący zakup.

Spis treści:

Jakie czynniki zapewniają idealne działanie maszynki?

Przy zakupie maszynki do włosów istotna powinna być nie tylko cena, ale też parametry, które pozwolą czerpać maksimum satysfakcji z urządzenia i to przez wiele lat. Dlatego interesujący model należy sprawdzić pod względem:

  • mocy urządzenia – to jeden z tych parametrów, który będzie przesądzał o właściwym działaniu urządzenia, bez znaczenia na rodzaj i grubość włosów. Zazwyczaj maszynki o słabszej mocy mogą sobie nie radzić z trudniejszymi wyzwaniami,
  • rodzaj zasilania – najlepsze to takie hybrydowe, czyli sieciowo – akumulatorowe, które będą idealnie działać w każdych warunkach, niezależnie od długości kabla czy stanu baterii. Warto jednak mieć na uwadze też inne rozwiązania – maszynki zasilane tylko sieciowo albo akumulatorowe.
  • rodzaj materiału, z jakiego wykonane są ostrza – te tańsze alternatywy to ostrza aluminiowe albo stalowe. Te jednak szybko się tępią, a do tego nie są bezpieczne w użytkowaniu. Lepsze są ostrza tytanowe, ceramiczne bądź takie, które dodatkowo zostały wzmocnione powłoką węglową,
  • ciężar urządzenia – na to również warto zwrócić uwagę, ponieważ ciężkie maszynki trudniej utrzymać w dłoni przez dłuższy czas. Im więc lżejsze urządzenie, tym użytkownik zapewnia sobie więcej komfortu podczas eksploatacji.
  • funkcje, które ułatwiają pracę – w dobrej ofercie maszynki do włosów posiadają dodatkowe nasadki czy wbudowane trymery. Idealnie jest, jeśli w zestawie znajdują się również akcesoria do pielęgnacji i czyszczenia sprzętu.

Jaki sposób zasilania jest najlepszy?

To jeden z tych czynników, który absolutnie powinien być głównym kryterium wyboru poszczególnej maszynki. Sposób zasilania nie tylko ma bowiem przełożenie na wagę urządzenia ale też samą pracę. Wiele osób decyduje się na maszynki z zasilaniem akumulatorowym, mając na uwadze wygodę i możliwość korzystania z urządzenia w dowolnym miejscu. Dzięki temu użytkownik nie jest uzależniony od lokalizacji gniazdka na prąd i może zorganizować kącik fryzjerski tak, by mieć optymalny dostęp do światła dziennego i lustra. Wadą takich maszynek jest konieczność ładowania baterii i wyższa waga urządzenia. Kto więc woli lekkie i zawsze działające modele, powinien wybrać zasilanie z sieci. Tu jednak warto mieć na uwadze długość kabla, by móc swobodnie ciąć włosy, nawet w większej odległości od gniazdka. Można wybrać także maszynki hybrydowe, które zapewniają każdy rodzaj zasilania, dzięki czemu można samemu decydować, czy lepsze będzie zasilanie z sieci czy akumulatorowe.

Zobacz najlepsze maszynki fryzjerskie: https://www.fryzomania.pl/category/maszynki-do-strzyzenia

Jakie akcesoria do maszynki warto posiadać?

Podstawowym wyposażeniem maszynki powinny być dodatkowe grzebienie, dziej którym można regulować długość strzyżenia włosów. Przydatne są również nasadki do cięcia bocznego, dzięki którym nawet w domowych warunkach można wykonywać fantazyjne fryzury. Producenci też ułatwiają konserwację i pielęgnację maszynek, zapewniając w komplecie tak praktyczne akcesoria jak pędzelek czy oliwkę do czyszczenia ostrza. Osoby, które takie urządzenia zabierają często w podróż, powinny zwrócić uwagę, czy w komplecie znajduje się także pokrowiec, ułatwiający bezpieczne przewożenie sprzętu.

maszynki do golenia

Jaka maszynka w użytku domowym sprawdzi się najlepiej?

W ofercie sklepów fryzjerskich można znaleźć maszynki do włosów, zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Nie zawsze jednak warto kierować się tymi podpowiedziami, ponieważ tańsze i słabsze maszynki kompletnie nie zdadzą egzaminu przy gęstych włosach. Dobrze jest jednak odpowiedzialnie podejść do rodzaju ostrzy, zasilania czy akcesoriów i nawet jeśli taka lepsza maszynka oznacza wyższy wydatek, to można w ten sposób zapewnić sobie naprawdę dobry sprzęt, którego zakup zwraca się nawet po jednym roku.

Zobacz topowe maszynki do strzyżenia: https://www.fryzomania.pl/category/maszynki-do-strzyzenia

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!