Na jakie inwestycje stać dziś samorządy?

9 edycja Europejskiego Kongresu Samorządów, w którym weźmie udział ponad 2000 uczestników z ponad 30 krajów, odbędzie się w Mikołajkach w dniach 4 – 5 marca 2024. Program obejmuje blisko 200 wydarzeń: bloków programowych, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów, prezentacji. Jednym z paneli dyskusyjnych, który odbędzie się w ramach Kongresu, będzie panel „Na jakie inwestycje stać dziś samorządy?”.

Na jakie inwestycje stać dziś samorządy?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 lutego 2024

Tylko śmiałe i nowoczesne inwestycje wpływają na rzeczywisty rozwój regionu i życie jego mieszkańców. Bardzo dużym wyzwaniem, zarówno dla administracji rządowej, jak i samorządowej jest więc poprawa warunków, które sprzyjają takim inicjatywom. W jaki sposób można obecnie tworzyć dobry klimat inwestycyjny? Jak ważna jest współpraca pomiędzy rządem a samorządem w zakresie realizacji prorozwojowych inwestycji?

Moderatorem panelu będzie Jacek Sierak, Kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Polska

Paneliści

  • Tadeusz Truskolaski, Prezydent, Urząd Miejski w Białymstoku, Polska
  • Grzegorz Czarnocki, Prezes, Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu, Polska
  • Wojciech Bakun, Prezydent, Urząd Miejski w Przemyślu, Polska
  • Małgorzata Pachecka, Wójt, Urząd Gminy Michałowice, Polska
  • Artur Kozioł, Burmistrz, Urząd Miasta i Gminy Wieliczka, Polska

Debaty Kongresu poruszą między innymi problemy współczesnej urbanistyki, mechanizmów rozwoju miast i regionów, finansowania inwestycji, zarządzania miastem, ochrony środowiska, polityki zdrowotnej oraz działań samorządów w przedwyborczej rzeczywistości. Europejski Kongres 

Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce, w którym spotkają się liderzy samorządów, przedstawiciele elit regionalnych członkowie administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. 

Europejski Kongres Samorządów, którego misją jest budowanie platformy dialogu na rzecz najlepszych rozwiązań dla polskiego samorządu serdecznie zaprasza do rejestracji na wydarzenie za pośrednictwem strony: https://www.forum-ekonomiczne.pl/

Głównym Partnerem 9 EKS jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wrota Warmii i Mazur — Regionalny portal informacyjny — Home (warmia.mazury.pl)  

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!