Największe sieci handlowe rozdadzą świąteczne bony swoim pracownikom. Nawet 1000 zł dodatku!

Lidl, Biedronka, Kaufland, oraz Netto, to sieci handlowe, których pracownicy mogą liczyć na świąteczne bony. Najwięcej, bo aż 1000 zł otrzymają pracownicy Biedronki. Na rabaty dla osób pracujących w czasie pandemii koronawirusa, mogą natomiast liczyć pracownicy sieci Netto.  

Największe sieci handlowe rozdadzą świąteczne bony swoim pracownikom. Nawet 1000 zł dodatku!
  • Jan Wróblewski
  • /
  • 7 grudnia 2020

Kto otrzyma świąteczne bony?

Kilka dni temu zarząd Jeronimo Martins Polska wydał komunikat, w którym informuje o wprowadzeniu świątecznego rabatu do wartości 1000 zł na zakupy w sklepach Biedronka. Z informacji wynika, że z rabatów skorzysta nawet 60 tys. pracowników sieci. Oprócz tego z bonów będą mogły skorzystać osoby zatrudnione w firmach współpracujących z Biedronką. W tym celu otrzymają one specjalne elektroniczne kody. Ostateczny termin ich realizacji to koniec stycznia 2021 roku.

Jak wynika z informacji podanych przez  tvn24.pl, świąteczne bony otrzymają również osoby zatrudnione w sieciach Kaufland i Lidl. Pracownicy tych sklepów otrzymają 700 zł. Pieniądze mają  trafić do ponad 39 tys. osób.. 

Na specjalny dodatek w wysokości 500 zł mogą liczyć pracownicy sieci Netto. 

Na co będzie można przeznaczyć bony?

Rabaty dotyczą wszystkich produktów dostępnych we wspomnianych sieciach. Z udostępnionych informacji wynika, że świąteczne bony pieniężne, stanowią formę podziękowania pracownikom za ich zaangażowanie w czasie pandemii koronawirusa, a w szczególności jej drugiej fali.

Podatek za bony świąteczne

Bony zaliczano kiedyś do pomocy rzeczowej. W związku z tym, zgodnie z ustawą o PIT były one zwolnione z opodatkowania, do wysokości określonego przepisami limitu na dany rok. Zmiany nastąpiły w 2004 roku. Od tego czasu bony nie są traktowane jak świadczenia rzeczowe. Oznacza to, że pracodawca jest zobligowany odprowadzić za nie podatek. W związku z tym bony niezależnie od źródła finansowania podlegają opodatkowaniu. Oznacza to, że nie trzeba ich kupować ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czy też funduszy związków zawodowych.Talony mogą być finansowane ze środków obrotowych firmy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!