Nawałnice i ubezpieczenia. PZU chce wypłacać odszkodowania od razu. Obietnice czy realia?

Największy krajowy ubezpieczyciel zapewnia, że na bieżąco pomaga ofiarom trąby powietrznej, która przeszła w pobliżu Lublina. Zaliczki na poczet odszkodowań wypłacane są w ciągu doby.

Nawałnice i ubezpieczenia. PZU chce wypłacać odszkodowania od razu. Obietnice czy realia?
  • Michał Górecki
  • /
  • 24 maja 2019
Zaliczka wynosi 2 000 zł i jest wypłacana w ciągu doby. Na specjalnej konferencji prasowej, szef PZU Paweł Surówka poinformował, że na terenie, gdzie wystąpiły szkody, działa mobilne biuro firmy. Zapewnił, że wszystkie szkody w gminie Wojciechów, które zostały zgłoszone do PZU są już zlikwidowane. 
 
PZU Życie, które odpowiada za straty osobowe zapewnia, że będzie pomagać mieszkańcom południa Polski w związku z ulewnymi deszczami i burzami. 100 pracowników ubezpieczyciela na bieżąco będzie pomagać klientom oszacować szkody i przyjmować zgłoszenia. W ciągu 24 godzin będą wypłacone zaliczki, aby klienci mogli usuwać skutki nawałnic — powiedział prezes. 
 

Południe Polski wciąż zmaga się z trudną sytuacją powodziową. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia III stopnia dla czterech województw — podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Fala powodziowa dotarła już do Krakowa. 

PZU zapowiada dalsze stosowanie szybkiej procedury likwidacji szkód. Infolinia PZU to 801 102 102. 

Ubezpieczenie od powodzi

Ubezpieczenie od powodzi najczęściej stanowi część ubezpieczenia nieruchomości. Koszt takiego ubezpieczenia w dużej mierze zależy od tego, gdzie jest zlokalizowana nieruchomość. W przypadku ryzyka podtopień na terenie, gdzie stoi nieruchomość lub gdy zdarzały się powodzie w przyszłości, polisa ta może być kilka razy droższa niż taka w bezpieczniejszym terenie. 

Jeśli dom zlokalizowany jest w pobliżu rzeki, możemy spodziewać się jej wylewu od marca do października. Ryzyko powodzi jest różnie traktowane przez towarzystwa ubezpieczeń. Ubezpieczyciele na podstawie kodu pocztowego miejscowości i ulicy ustalają zagrożenie powodziowe.

Czytaj także: Pożyczka bez odsetek

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!