Opóźnienie sprzedawcy w wydaniu rzeczy

Jakie skutki dla zawartej umowy ma opóźnienie sprzedawcy w wydaniu rzeczy?

Biuro sprzedaży

Art. 5431 kodeksu cywilnego

...

§ 2. W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić. Przepisy art. 492, art. 4921 i art. 494 stosuje się.

 

W przypadku opóźnienia sprzedawcy klient może wyznaczyć mu dodatkowy termin do wydania rzeczy, a jeśli sprzedawca i w tym czasie towaru nie wyda- klient może od umowy odstąpić.

Uprawnienie do wyznaczeniu nowego dodatkowego terminu może, ale nie musi być realizowane przez klienta -może on od razu odstąpić od umowy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!