Oscary 2023 - Typy Ekspertów

W niedzielę 12 marca 2023 w Dolby Theatre w Los Angeles odbędzie się 95. ceremonia wręczenia Oscarów za rok 2022. Wydarzenie będzie transmitowane w ponad 200 krajach na świecie. Portal LegalniBukmacherzy.pl sprawdził jakich wyników spodziewają się polscy eksperci.

Oscary 2023 - Typy Ekspertów
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 10 marca 2023

Na galę rozdania Oscarów za rok 2022 z niecierpliwością czekają wszyscy fani kina. Znamy już wszystkie nominacje i faworytów do kategorii, w jakich wręczone zostaną statuetki. Jakich wyników spodziewają się polscy eksperci, którzy ze światowym kinem są na bieżąco? Specjalnie dla nas typami na to wydarzenie podzielili się Karolina Korwin-Piotrowska oraz Tomasz Raczek.

Przewidywania polskiej dziennikarki oraz krytyka filmowego na kilka kategorii przedstawiamy poniżej. Natomiast na stronie można zapoznać się także z cytatami ekspertów oraz kursami bukmacherskimi na konkretne zdarzenia.

Najlepszy film

W kategorii tej nominowano 10 produkcji. Największe szanse na wygraną według bukmacherów ma film “Wszystko wszędzie naraz”, który zdobył łącznie aż 11 nominacji i jest to najlepszy wynik w tym roku. Film ten może zdobyć statuetkę, także według opinii Karoliny Korwin-Piotrowskiej oraz Tomasza Raczka.

Typy

Karolina Korwin-Piotrowska i Tomasz Raczek: Wszystko wszędzie naraz

Najlepsza aktorka

Spośród aktorek nominowanych przez Amerykańską Akademię Filmową, realne szanse na wygraną mają Cate Blanchett, która odegrała rolę fikcyjnej dyrygentki i kompozytorki w “Tar” oraz Michelle Yeoh za jej śmiałą rolę we "Wszystko wszędzie naraz". To na te dwie aktorki stawiają analitycy bukmacherscy. Jak myślą nasi eksperci?

Typy

Karolina Korwin-Piotrowska: Michelle Williams (Fabelmanowie)

Tomasz Raczek: Michelle Yeoh (Wszystko wszędzie naraz)

Najlepszy aktor

Najgłośniejsza rola wśród nominowanych należy do Brendana Frasera, który poprzez rolę chorobliwie otyłego nauczyciela zasłużył na kilkuminutową owację na stojąco w czasie festiwalu w Wenecji. Według kursów bukmacherskich to on ma największą szansę na statuetkę. Mocna jednak wydaje się konkurencja zdobywców Złotych Globów — Austina Butlera i Colina Farrella. Poniżej przewidywania specjalistów.

Typy

Karolina Korwin-Piotrowska: Paul Mescal (Aftersun)

Tomasz Raczek: Colin Farrell (Duchy Inisherin)

Film IO

Pomimo, że polski film nie jest faworytem bukmacherów w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy to jednak eksperci mają wielkie nadzieje na zwycięstwo filmu.

Karolina Korwin-Piotrowska: “Szansa na zwycięstwo jest bardzo duża. Ten film cieszy się większą estymą poza Polską niż u nas. To film wyróżniany przez krytyków amerykańskich i światowych, a na ich rankingi patrzą członkowie Akademii.”

Tomasz Raczek: “Uważam, że IO ma szansę i trzymam kciuki za Oscara w kategorii film międzynarodowy.”

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!