PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na niektóre pociągi. Bo… pękają

PKP ma problem z DARTami z bydgoskiej Pesy. Siedem składów wyłączono z ruchu, bo ich poszycie pęka. Ponieważ pociągów jest mniej, spółka blokuje sprzedaż na niektóre połączenia.

PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na niektóre pociągi. Bo… pękają
  • Michał Górecki
  • /
  • 5 kwietnia 2019

Jak informuje serwis Forsal.pl, w połowie marca pęknięcia zauważyli pracownicy PKP Intercity. Spółka postanowiła zastąpić je składami, które są zestawione z wagonów. Co to oznacza dla podróżnych? Przede wszystkim to, że nie będzie w pociągu ani baru, ani internetu. Do problemów dołożyły się też straty w taborze po ostatnich wypadkach na przejazdach.

Utrudnienia dotyczą przede wszystkim połączeń na trasie Warszawa – Łódź (pociągi „Telimena”, „Boryna” czy „Łęcka”). Na liście połączeń z zawieszoną przedsprzedażą znalazły się też dwa między Łodzią i Białymstokiem.  Podróżni powinni sprawdzać bieżące informacje na ten temat na stronie www.intercity.pl

Podróż w fatalnych warunkach. Jak zareklamować taką usługę?

Problemy z pociągami Dart

Na razie nie wiadomo dokładnie, co jest przyczyną uszkodzeń pociągów. To dziwi, szczególnie, że mają one dopiero około 3 lat. Stopniowo są naprawiane przez producenta, ale nie wiadomo, kiedy wrócą z powrotem na tory.

Jak przypomina Forsal.pl 2 kwietnia rozpoczęła się kontrola w PKP Intercity w sprawie uszkodzeń składów ED 161 Dart, którą prowadzi Urząd Transportu Kolejowego. Kontrolą objęto cztery wyłączone składy i dwa pozostające w eksploatacji. „Kontrola odbyła się w obecności przedstawicieli przewoźnika PKP Intercity oraz producenta PESA Bydgoszcz. Oględziny potwierdziły uszkodzenia poszycia w czterech kontrolowanych pojazdach. W pojazdach eksploatowanych uszkodzeń nie stwierdzono. Zgodnie z pozyskanymi w trakcie kontroli informacjami, wszystkie pojazdy ze stwierdzonymi uszkodzeniami pozostają wyłączone z eksploatacji” – przekonuje UTD, który cytuje Forsal.

Pesa dostarczyła Darty na przełomie 2015/2106 roku. Od początku eksploatacji pociągi były wyjątkowo usterkowe. Zdaniem ekspertów jest to związane z bardzo dużym tempem powstania konstrukcji.

Sprawdź, kiedy przedawnia się mandat za jazdę bez biletu?

Jak oddać bilet kolejowy?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!