Polski milioner grozi pozwem szkole swojego syna. Za strajk

A jednak musiało do tego dojść. W serwisie dziennikprawny.pl pisaliśmy o możliwości uzyskania odszkodowania za strajk nauczycieli.

Polski milioner grozi pozwem szkole swojego syna. Za strajk
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 19 kwietnia 2019

Polski milioner idzie krok dalej. Chce złożyć pozew przeciwko szkole, jeśli jego syn nie będzie mógł zdać matury.

Swój pozew zapowiedział Piotr Misztal, polski biznesem, który przed laty był znanym posłem Samoobrony. Jednocześnie przedsiębiorca proponuje po 8 tys. zł pensji nauczycielom, którzy przyjdą do niego pracować.

Sprawdź także:

Rodzicu, możesz się domagać odszkodowania za strajk nauczycieli

Omawiałem sprawę ze swoimi dwoma prawnikami, szkoła może spodziewać się pozwu, jeśli matury przez strajk nie będzie — powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim". Gdyby nie doszło do matury, może to skutecznie pokrzyżować plany syna znanego biznesmena związane ze studiami, a także… wakacyjne plany, tj. wycieczkę po USA, na którą już wykupił bilety.

Kim jest Piotr Misztal?

Piotr Misztal ma kilka firm. Dorobił się przede wszystkim na produkcji materiałów budowlanych. Od 2010 roku ma też firmę deweloperską.

Sprawdź także:

UOKiK w 16 sklepach z elektroniką. Pierwsza tego typu akcja

Media przypominają, że 6 lat temu wybudował willę o wartości 25 mln złotych. Jest w niej basen, sauna, 9 łazienek i dużo otwartej przestrzeni.

Biznesmen miał jednak kilka problemów z prawem. Kiedy był posłem zatrzymano go na granicy niemiecko-szwajcarskiej ponieważ przewoził przez granicę ponad milion dolarów. Nie został aresztowany, bo posłużył się paszportem dyplomatycznym. Był też podejrzany o oszustwa podatkowe na kwotę prawie 1,5 mln złotych. Miał też zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, ale sprawa została umorzona. W 2005 roku został posłem z listy Samoobrony, ale szybko został usunięty z klubu parlamentarnego.

 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami konsumenckimi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Czy ten artykuł był przydatny?

Najnowsze promocje

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Newsletter dla konsumenta

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach konsumenckich. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

Komentarze