Popularne słodycze dla dzieci wycofane z rynku. Zagrożenie salmonellą

Producent popularnych słodyczy sprzedawanych pod marką „Kinder” – firma Ferrero wycofuje w naszym kraju wszystkie produkty jakie zostały wyprodukowane w zakładzie w Belgii. Powodem są zgłoszone w Europie przypadki salmonelli.

Popularne słodycze  dla dzieci wycofane z rynku. Zagrożenie salmonellą
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 12 kwietnia 2022

Produkty Kinder wycofane z rynku?

O wycofaniu produktów poinformowała firma zarówno na swojej stronie internetowej, jak również na witrynie marki „Kinder”. Komunikat w tej sprawie można znaleźć także na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego. Mowa o produktach wyprodukowanych w belgijskiej fabryce słodyczy. Mowa m.in. o popularnych „Kinder Niespodziankach Maxi 100g”. 

Jak tłumaczy producent „Ferrero współpracuje z europejskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem żywności w związku ze zgłoszonymi przypadkami salmonelli” – napisano w komunikacie na stronie internetowej producenta.

Jakie produkty Kinder wycofał producent? 

Jak informuje firma Ferrero, w ramach podjętych środków prewencyjnych, zdecydowano o wycofaniu ze sprzedaży następujących produktów: „Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schoko-Bons 46g, 125g, 200g, Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających produkt Kinder Schoko-Bons oraz Kinder Mini EGGS 100g”.

Które produkty Kinder wyprodukowano w Belgii? 

Producent zamieścił na swojej stronie szczegółowe informacje dotyczące wycofanych produktów. Zgodnie z wykazem są to: (cytujemy w całości)

Produkt: Kinder Schoko-Bons 
Gramatura: 46g, 125g, 200g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: Wszystkie
***
Produkt: Kinder Niespodzianka Maxi Easter
Gramatura: 100g 
Data minimalnej trwałości: 21.08.2022
Partie: WSZYSTKIE
***
Produkt: Kinder Niespodzianka Maxi
Gramatura: 100g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: WSZYSTKIE 
***
Produkt: Kinder Maxi Mix z maskotką
Gramatura: 133g
Data minimalnej trwałości: 21.08.2022
Partie: WSZYSTKIE
***
Produkt: Kinder Mini EGGS
Gramatura: 100g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: WSZYSTKIE

Co zrobić jeśli posiadam wycofany produkt?

Firma Ferrero zapewnia w komunikacie, że współpracuje ze sprzedawcami, tak aby wycofane produkty nie były oferowane w sprzedaży. Każda osoba, która posiada wymienione produkty, NIE POWINNA ICH SPOŻYWAĆ – apeluje producent. Wadliwe produkty należy oddać do sklepu lub skontaktować się z pracownikami działu obsługi konsumenta pod numerem 801550550.

Czy Kinder Niespodzianka jest bezpieczna? 

Producent informuje, że popularne Kinder Niespodzianki o masie 20g, które są dystrybuowane na polskim rynku, są produkowane w Polsce. To oznacza, że są bezpieczne i nie podlegają zwrotowi. Podobnie jak inne produkty tej marki, które nie zostały wymienione wcześniej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!