fb

Popularne słodycze dla dzieci wycofane z rynku. Zagrożenie salmonellą

Producent popularnych słodyczy sprzedawanych pod marką „Kinder” – firma Ferrero wycofuje w naszym kraju wszystkie produkty jakie zostały wyprodukowane w zakładzie w Belgii. Powodem są zgłoszone w Europie przypadki salmonelli.

Popularne słodycze  dla dzieci wycofane z rynku. Zagrożenie salmonellą
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 12 kwietnia 2022

Produkty Kinder wycofane z rynku?

O wycofaniu produktów poinformowała firma zarówno na swojej stronie internetowej, jak również na witrynie marki „Kinder”. Komunikat w tej sprawie można znaleźć także na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego. Mowa o produktach wyprodukowanych w belgijskiej fabryce słodyczy. Mowa m.in. o popularnych „Kinder Niespodziankach Maxi 100g”. 

Jak tłumaczy producent „Ferrero współpracuje z europejskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem żywności w związku ze zgłoszonymi przypadkami salmonelli” – napisano w komunikacie na stronie internetowej producenta.

Jakie produkty Kinder wycofał producent? 

Jak informuje firma Ferrero, w ramach podjętych środków prewencyjnych, zdecydowano o wycofaniu ze sprzedaży następujących produktów: „Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schoko-Bons 46g, 125g, 200g, Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających produkt Kinder Schoko-Bons oraz Kinder Mini EGGS 100g”.

Które produkty Kinder wyprodukowano w Belgii? 

Producent zamieścił na swojej stronie szczegółowe informacje dotyczące wycofanych produktów. Zgodnie z wykazem są to: (cytujemy w całości)

Produkt: Kinder Schoko-Bons 
Gramatura: 46g, 125g, 200g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: Wszystkie
***
Produkt: Kinder Niespodzianka Maxi Easter
Gramatura: 100g 
Data minimalnej trwałości: 21.08.2022
Partie: WSZYSTKIE
***
Produkt: Kinder Niespodzianka Maxi
Gramatura: 100g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: WSZYSTKIE 
***
Produkt: Kinder Maxi Mix z maskotką
Gramatura: 133g
Data minimalnej trwałości: 21.08.2022
Partie: WSZYSTKIE
***
Produkt: Kinder Mini EGGS
Gramatura: 100g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: WSZYSTKIE

Co zrobić jeśli posiadam wycofany produkt?

Firma Ferrero zapewnia w komunikacie, że współpracuje ze sprzedawcami, tak aby wycofane produkty nie były oferowane w sprzedaży. Każda osoba, która posiada wymienione produkty, NIE POWINNA ICH SPOŻYWAĆ – apeluje producent. Wadliwe produkty należy oddać do sklepu lub skontaktować się z pracownikami działu obsługi konsumenta pod numerem 801550550.

Czy Kinder Niespodzianka jest bezpieczna? 

Producent informuje, że popularne Kinder Niespodzianki o masie 20g, które są dystrybuowane na polskim rynku, są produkowane w Polsce. To oznacza, że są bezpieczne i nie podlegają zwrotowi. Podobnie jak inne produkty tej marki, które nie zostały wymienione wcześniej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jak zorganizować dobre szkolenie online?
firma

Jak zorganizować dobre szkolenie online?

Szkolenia online, nie ważne czy te całodniowe, czy też w postaci krótszych webinarów czy e-szkoleń, podbiły świat edukacji profesjonalnej. Ich organizacja i zapewnienie wysokiej efektywności wciąż...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!